Menu

Wyloty - Loty z Arica Chacalluta

Chacalluta

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Rok bez deszczu

  Arica jest miastem z najniższą sumą opadów na ziemi. Co roku spada tu zaledwie niewiele ponad 0,7 cm deszczu.

 • Chilijskim pociągiem

  W lutym 2017 roku po 20 latach przerwy uruchomiono pociąg turystyczny Arica – Poconchile. Co ważne – pociąg wyrusza ze stacji tylko kilka razy w roku.

 • Piękne widoki

  Jeżeli chcesz zobaczyć panoramę miasta oraz wybrzeża, wybierz się na wzgórze El Morro. Nie zdziw się, jeżeli spotkasz tam całe stada kondorów.

Co warto zobaczyć w Arice?

Położona nad Oceanem Spokojnym Arica to nie tylko doskonałe miejsce na rozpoczęcie podróży po Chile bądź Peru, ale także mekka surferów z gwarancją doskonałej pogody przez cały rok. Co warto tu zobaczyć?

Arica jest miastem portowym leżącym zaledwie 18 kilometrów do granicy z Peru. Za najciekawszą dawną kulturę tego rejonu uważa się Chinchorro, w której poddawano mumifikacji ciała wszystkich zmarłych. Ponad 120 mumii zachowało się w dobrym stanie do dziś i można oglądać je w muzeum archeologicznym Universytetu Tarapaca. Miasto przyciąga także innymi atrakcjami. Znaleźć można tu zadbane deptaki i parki oraz zabytki, np. XIX-wieczny kościół św. Marka przy Plaza Colon, który zaprojektowany został przez Gustawa Eiffela, tego samego, który stworzył paryską wieżę.

Arica określana jest mianem „la ciudad de la eterna primavera”, czyli miasta wiecznej wiosny. Wykorzystują to skwapliwie m.in. turyści oraz osoby uprawiające windsurfing – fale są tu naprawdę wysokie! Warto również wybrać się do leżącego w wysokich partiach Andów parku narodowego Lauca. Położone na wysokości 4500 m. n.p.m. jezioro Chungara jest rezerwatem dzikich flamingów chilijskich. Jeżeli zdecydujesz się na zorganizowaną wycieczkę jednego z biur turystycznych, na pewno zobaczysz po drodze również stada lam oraz alpak oraz prehistoryczne rysunki naskalne (geoglify), jeden z najstarszych chilijskich kościołów w Poconchile, a także pozostałości inkaskich zabudowań.

Co zjeść w Arice? Na pewno pastel de choclo, czyli placek ze zmielonej kukurydzy z kawałkami kurczaka, rodzynkami i jajkiem na twardo, a także humanitas – masę kukurydzianą z bazylią zawiniętą w liście kukurydzy. W Arice popularnymi daniami są też hot dogi oraz burgery… z awokado, majonezem i pomidorami. Ze względu na swoje kolory, nawiązujące do flagi Włoch, nazywane są completo italiano (hot dog) oraz churrasco italiano (burger). Spróbuj także owoców morza i ryb, np. zupy paila marina czy dania jardín de mariscos oraz curanto, czyli duszonych owoców morza z mięsem i warzywami (np. bobem i groszkiem). Gdzie zjeść? Polecamy restauracje Maracuya, La Pica del Muertito oraz niepozorny lokal Mata Rangi.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Arica Chacalluta znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Arica Chacalluta mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Arica Chacalluta mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Arica Chacalluta?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Arica Chacalluta obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Arica Chacalluta