Menu

Wyloty - Loty z El Catey Presidente Juan Bosch

Presidente Juan Bosch

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Gdzie jeść?

  Dobre, domowe jedzenie dostaniesz w Mr Pollo przy Avenida Colon. Możesz zamówić konkretne danie lub skomponować własne, kosztując każdego tutejszego przysmaku po trochu.

 • Jak robią kakao?

  Nagua i pobliskie wioski utrzymują się z turystyki oraz rolnictwa. W tej części wyspy możesz przyjrzeć się z bliska, jak produkowane są ziarna kakaowe, skąd biorą się orzechy kokosowe oraz ryż.

 • Klimat

  W tej części wyspy temperatura prawie się nie zmienia w ciągu roku – oscyluje pomiędzy 28 a 31 st. C. Inaczej jest z deszczem. Najbardziej suche miesiące to luty i marzec, a najwięcej opadów występuje od września do grudnia.

Co warto zobaczyć w El Catey?

Na dominikańskim lotnisku Samana el Catey lądują turyści, którzy chcą wypoczywać w tej części wyspy w miejscowościach rozlokowanych wzdłuż wybrzeża. Najbliższe duże miasto i jednocześnie stolica prowincji María Trinidad Sánchez od 1938 roku to Nagua. Miasto początkowo nosiło nazwę Julia Molina na cześć matki Rafaela Trujillo, dyktatora rządzącego krajem do 1961 roku. Po jego upadku miasto przyjęło nazwę Nagua. Dzisiaj nazywane jest również Boca de Nagua.

To wymarzone miejsce dla miłośników ekoturystyki. Region nie jest jeszcze zbyt gęsto zabudowany turystycznymi kurortami, a miejscowi utrzymują się z rolnictwa. Szczególnie ciekawe miejsca, uznawane tutaj za pomniki przyrody, to Cabo Francés Viejo, Laguna Dudú i Diamond Beach. 

Miłośników nurkowania szczególnie zachwyci Laguna Dudu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie można przepłynąć, nurkując, z jednego naturalnego jeziora do drugiego. Na uwagę zasługuje również okolica - brzeg porasta gęsty las pełen jaskiń. W jednej z nich, jaskini Taino, zobaczysz ścianę o wysokości ok. 30 m, w całości pokrytą malowidłami pochodzącymi z epoki prekolumbijskiej.

Za najpiękniejszą plażę uznaje się Diamante Beach. Podziwiając otaczającą Cię bujną roślinność, pod stopami poczujesz delikatny, drobny piasek. Woda tu jest turkusowa, ciepła i niezbyt głęboka. Dzięki temu cieszy się dużym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi. Jest tu też ogromny wybór atrakcji dla miłośników sportów wodnych. W tutejszych wypożyczalniach dostępne są kajaki, łódki oraz sprzęt do nurkowania. 

40 km na północ od Nagua znajduje się park narodowy Cabo Francés Viejo. Za zabytek przyrody został uznany w 2009 roku. Jego znakiem rozpoznawczym jest niesamowity, turkusowy kolor oceanu. Jest to także doskonałe miejsce do wspinania się po klifach. Idąc wzdłuż wybrzeża, dostrzeżesz trzy latarnie morskie, wyróżniające się ze  względu na swój wiek. Najstarsza z nich liczy aż 150 lat.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do El Catey Presidente Juan Bosch w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty El Catey Presidente Juan Bosch, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty El Catey Presidente Juan Bosch mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty El Catey Presidente Juan Bosch?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty El Catey Presidente Juan Bosch obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające El Catey Presidente Juan Bosch