Menu

Billund Airport Faro Airport - Tanie loty

Faro

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Dla miłośników zakupów

  Jeśli nie wyobrażasz sobie podróży bez zrobienia zakupów, z pewnością zainteresuje Cię informacja, gdzie szczególnie warto się wybrać. Obszar ten to trzy ulice – Vasco da Gama, San Antonio, Ivenes.

 • Znaczenie nazwy miasta

  Założyciele Faro, miasta nadmorskiego, znakomicie zdawali sobie sprawę jak ważne dla niego było istnienie latarni morskiej, dlatego też, nadając mu nazwę, zdecydowali się na „latarnię”.

 • Najświeższe owoce morza

  Będąc tu, koniecznie wypróbuj tutejszych owoców morza, szczególnie małż i ostryg… Co ciekawe, mięczaki tego rodzaju, wyławiane w Faro, stanowią aż 90% wszystkich ich połowów w Portugalii!

Co warto zobaczyć w Faro?

Faro zlokalizowane jest w regionie Algarve, w południowej części Portugalii. Zobaczysz tu przepiękne centrum miasta, a także piaszczyste plaże i urokliwe laguny, corocznie przyciągające wielu turystów. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że średnia temperatura w ciągu roku nie spada poniżej 16 stopni, chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w popularności miasteczka nie ma niczego dziwnego.

Najpiękniejszą dzielnicą Faro jest Cidade Velha, niemal w całości odgrodzona od pozostałych części miasta murami. Poruszać można się tu tylko na piechotę, a ze względu na trzęsienie ziemi, które nawiedziło miasto w XVIII wieku, architektura jest mocno zróżnicowana. Zobaczysz tu malutkie domki, ogromne dziewiętnastowieczne rezydencje i współczesne wille, a ten eklektyzm sprawia, że to miejsce jest naprawdę wyjątkowe.

Przeważającym kolorem jest biel, pokrywająca większość budynków, są tu ciche, małe uliczki, po których będziesz miał ochotę spacerować godzinami. Jednymi z ciekawszych elementów architektury są dwa budynki – położona w centrum Katedra (wyjątkowa, bo łącząca w sobie style baroku, renesansu i gotyku) oraz prawdziwy klejnot sztuki barokowej – kapliczka Nossa Senhora dos Prazeres, z elementami złota i marmuru.

Gdy zechcesz odpocząć, wybierz się do kawiarni, koniecznie siadając przy stoliku na zewnątrz i obserwując to spokojne, urokliwe miasteczko. Gdzie natomiast udać się, aby coś zjeść? Wyjątkową popularnością cieszy się Tasca do Ricky przy Rua do Forno 21, restauracja specjalizująca się w kuchni portugalskiej. Innym miejscem, z którego także wyjdziesz zadowolony i najedzony, jest Portas de São Pedro przy Rua de Sao Pedro, szczególnie warto zdecydować się w nim na owoce morza.

Chętny na wypoczynek nad wodą? Piękne, piaszczyste plaże znajdziesz około siedmiu kilometrów od centrum, a dotrzesz do nich autobusem lub rowerem, który z łatwością wypożyczysz na miejscu. Jeśli masz ochotę wyruszyć odrobinę dalej – wsiądź na łódkę lub statek, udający się na spokojną, zlokalizowaną na wyspie, Praia da Ilha do Farol.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Billund Airport Faro Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Billund Airport Faro Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Billund Airport Faro Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Billund Airport Faro Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Billund Airport Faro Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Faro

Znajdź nocleg w Faro