Menu

Wyloty - Loty z Brema Airport

Brema Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Muzykanci z baśni braci Grimm

  Jednym z najbardziej popularnych pomników w Bremie jest ten przedstawiający czterech muzykantów z baśni braci Grimm. Gdy już go zobaczysz, koniecznie złap osiołka, stojącego na dole, za obie pęciny!

 • Najstarszy ratusz

  Ratusz miejski w Bremie jest najstarszym tego typu budynkiem w całej Europie. Koniecznie wejdź do środka, do zlokalizowanej w piwnicy restauracji Bremer Ratskeller i skosztuj tamtejszych sławnych śledzi!

 • Freimarkt

  W Bremie, przez dwa tygodnie października, odbywa się trzeci pod względem wielkości festiwal piwny w Niemczech. W tym czasie przyciąga do miasta ponad cztery miliony osób!

Co warto zobaczyć w Bremie?

Brema jest miastem położonym w północnej części Niemiec, w kraju związkowym o tej samej nazwie. Pierwsze wzmianki o niej pojawiły się już w ósmym wieku, a większości osób kojarzy się przede wszystkim z klubem Werder Brema, mającym w nim siedzibę.

W mieście doskonale zostały zsynchronizowane stare budynki, z tymi niezwykle nowoczesnymi. Świetnie wykorzystuje się też potencjał płynącej przez nie rzeki, a ogromne tereny zielone są wypielęgnowane i aż proszą, by na chwilę do nich wstąpić. Brema jest majestatyczna, ale z pewnością nie tak przytłaczająca, jak największe, zachodnie metropolie.

Przed miejskim ratuszem wybudowano pomnik Rolanda, gdy do niego dotrzesz i odwrócisz się plecami, Twoim oczom ukaże się wąska, sekretna uliczka –  Boettcherstrasse, łącząca centrum miasta z nabrzeżem rzeki. Jej budowę zapoczątkował Ludwig Roselius, którego dom również znajduje się w tym miejscu, warto do niego zajrzeć i obejrzeć zlokalizowane tam, piękne przedmioty. Obok domu wybudowano z kolei kurant. Co godzinę odbywa się tu spektakl – na wieży pojawiają się portrety pogromców mórz, a towarzyszy im przepiękna melodia, wygrywana przez trzydzieści porcelanowych dzwonów.

Będąc w Bremie, koniecznie wybierz się do dzielnicy Ostertor, szczególnie zaś na ulicę Ostertorsteinweg. Możesz zrobić tu zakupy w niezwykle oryginalnych miejscach i poczuć atmosferę dawnego miasta. Najbardziej polecamy Ci wybrać się do Holtorfs Heimathaven, sklepu z przyprawami, zlokalizowanego przy Ostertorsteinweg 6, a prowadzonego przez tę samą rodzinę już od czterech pokoleń!  

Chcąc wybrać się na obiad, weź pod uwagę, że prawdopodobnie nie będzie to najlżejszy posiłek w Twoim życiu. Kuchnia niemiecka, czy austriacka, które tu dominują, są za to bardzo smaczne i syte. Gdzie szczególnie warto się wybrać? Dużą popularnością cieszy się na przykład Kleiner Olymp przy Hinter der Holzpforte 20, Schuettinger Gasthausbrauerei przy Bahnhofsplatz 8 czy Edel Weiss przy Bahnhofsplatz 8.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Brema Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Brema Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Brema Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Brema Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Brema Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Brema Airport