Menu

Wyloty - Loty z Bodrum Imsik

Imsik

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Płyń w rejs

  Z Bodrum kilka razy dziennie wypływają statki wycieczkowe, zabierające turystów w rejs po pobliskich zatokach. Warto się na niego wybrać, by z perspektywy morza podziwiać tureckie wybrzeże.

 • Chrześcijański zamek

  Z portu doskonale widać zamek św. Piotra znajdujący się na cyplu, wybudowany przez Kawalerów Maltańskich. Zamiast chrześcijańskiej twierdzy dziś znajduje się tu Muzeum Archeologii Podwodnej.

 • Bodrum to nie Turcja?

  Choć Bodrum wydaje się być nowoczesnym, imprezowym miastem, tuż za jego rogatkami, w pobliskich wioskach, jest prawdziwa Turcja - kobiety w chustach czerpią wodę ze studni, a zamiast samochodów używa się tu osłów.

Co warto zobaczyć w Bodrum?

Tureckie miasto położone nad Morzem Egejskim, w malowniczej zatoce Gokova, słynie z bujnego nocnego życia, sportów wodnych oraz wspaniałych zabytków. Znajduje się tu jeden z ośmiu cudów świata, mauzoleum Mauzolosa, władcy zmarłego w połowie VI w. p.n.e. Warto również przyjrzeć się z bliska Bramie Myndos, jedynym ruinom po murach obronnych z epoki Mauzolosa, które przetrwały do naszych czasów. Z kolei nieopodal bramy znajduje się rzymska nekropolia z 17 grobowcami. Częściowo zachowały się tu starożytne mozaiki.

Widoczne wszędzie białe domki, gaje oliwne i górskie wioski przywodzą na myśl raczej Grecję niż Turcję. Nic dziwnego - z tutejszego portu kilka razy dziennie pływają promy na pobliskie wyspy Kos i Rodos. Dzięki temu w Bodrum, jak nigdzie indziej, mieszają się wpływy obu kultur.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że robienie zakupów na tureckim bazarze to przygoda sama w sobie - kolory, zapachy, śmiechy i muzyka - to miejsce zawsze tętni życiem. Do tego targowanie się o najmniejszy przedmiot - bez tego nie byłoby Turcji. Znajdziesz tu wspaniałe pamiątki z podróży, ale pamiętaj, by próbować zbić cenę, inaczej okażesz brak szacunku sprzedawcy.

Zmęczony zwiedzaniem? Odpocznij na Halk, jedynej plaży w mieście. Choć Bodrum to nadmorski kurort, piaszczyste plaże nie są jego mocną stroną. Zaradni mieszkańcy znaleźli na to rozwiązanie - oferują całą gamę sportów, jakie można uprawiać w wodzie i na wodzie. Jeśli więc chcesz spróbować windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania głębinowego, trafiłeś idealnie. Podobnie z żeglarstwem - zatoczki i wysepki tworzą wspaniały krajobraz oraz warunki do uprawiania tego sportu.

W Bodrum nie warto spać. To miasto nocą dopiero budzi się do życia. W centrum miasta Furorę robi Halikarnas Disco, w którym pod gołym niebem jednocześnie bawić się może ok. 5 tys. osób. Jednak to dzielnica Gumbet jest prawdziwą mekką imprezowiczów. Wzdłuż kilku ulic ciągną się dyskoteki, kluby i bary. Zabawa trwa tu do białego rana.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Bodrum Imsik znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Bodrum Imsik, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Bodrum Imsik mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Bodrum Imsik?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Bodrum Imsik obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.