Menu

Wyloty - Loty z Balikesir Airport

Balikesir Airport

Balikesir

Informacje ogólne

Język urzędowy: turecki
Strefa czasowa: UTC+3
Waluta: lira turecka (TRY)

Co można robić w Balikesir?

Jeśli wybierasz się do Turcji, ale nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować, ponieważ najpopularniejsze miasta są pełne turystów lub po prostu drogie, czytaj dalej. Dowiesz się więcej na temat Balikesir i poznasz najważniejsze informacje dla turystów.

Co warto zobaczyć?

Krajobraz położonego w regionie Marmara Balikesir składa się z licznych zatok, wysepek, gór i oferuje idealne warunki do uprawiania wielu aktywności, m.in. trekkingu i sportów wodnych. Możesz na przykład popływać w chłodzących wodospadach u podnóża góry Ida. Region ma do zaoferowania piękne miejsca przyrodnicze, takie jak Park Narodowy Kus Cenneti lub Park Narodowy Ptasi Raj w pobliżu jeziora Manyas. To stanowisko ornitologiczne, w którym można zobaczyć aż 266 gatunków ptaków.

Miasto kusi turystów również zabytkami. Część z nich związana jest z mitologią - uważa się, że to właśnie w górach Kaz, obecnie Parku Narodowym Góry Kaz, odbył się pierwszy na świecie konkurs piękności pomiędzy Afrodytą, Herą i Ateną. Samo miejsce wygląda bosko, ponieważ jest pełne wodospadów, strumieni, potoków i dolin.

Muzeum Etnograficzne Tahtakuşlar poświęcone życiu mieszkańców wioski pochodzenia tureckiego Oghuz lub ruiny starożytnego miasta Antandros to tylko niektóre z ważnych atrakcji turystycznych. Najpopularniejsze zabytki, takie jak meczety Saatli, Çınarlı, Hamidiye, Hayrettina Paşa, meczet centralny Küçükköy oraz kościoły Taxiarchis, Ayazma czy Hagios Triada należy zwiedzić obowiązkowo. 

Co warto spróbować?

By kulinarnym doznaniom stało się zadość, koniecznie musisz spróbować papaliny i słynnych w regionie kanapek tostowych. Höşmerim, przyrządzany z serem, to jeden z najpopularniejszych deserów Balıkesir. Inne lokalne potrawy to np. tirit składający, czyli posiłek składający się z chleba, bulionu z kurczaka i mięsa z kurczaka lub turecki deser ryżowy z dodatkiem szafranu.

Balikesir to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu, ponieważ znajdziesz tu wszystko - od niesamowitej przyrody po obiekty sportowe. Czy zostanie Twoim następnym kierunkiem wakacyjnym?

gobalikesirturkiye.com

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Balikesir Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Balikesir Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Balikesir Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Balikesir Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Balikesir Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.