Menu

Wyloty - Loty z Cochabamba Jorge Wilstermann

Jorge Wilstermann

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Miasto uniwersyteckie

  Siedzibę ma tutaj aż 15 uczelni, w tym prestiżowy UMSS. Tysiące studentów, w tym wielu pochodzących z sąsiedniej Brazylii, sprawia, że miasto może poszczycić się otwartą i przyjazną atmosferą.

 • Parque de la Familia

  Park umiejscowiony na terenie dawnego zoo i Parque del Niño, niedawno przeszedł metamorfozę i stał się nową atrakcją turystyczną miasta. Wybudowano tu imponującą fontannę (wyrzuca wodę na 20 metrów!), źródła tańczących rytm muzyki strumieni wody i  zamontowano projektory oraz iluminację LED!

 • Boliwia

  Znanamy ją głównie z powodu wysoko położonych miast, a zapominamy, że to piękny i wyjątkowy kraj. Tymczasem Bolwiai jest synonimem przygody, pięknych widoków i nowych doznań. To wszystko także dzięki żywej do dziś kulturze indiańskiej.

Co warto zobaczyć w Cochabamba?

Miasto – mieszanka! Zobaczycie tu zarówno ślady prekolumbijskie, kolonialne, z czasów wojen o niepodległość, jak i nowoczesne budynki. To miejsce, w którym tradycje i dawne zwyczaje Indian łączą się z pędem współczesnego życia.

Położna w połowie drogi między Santa Cruz de la Sierra a La Paz Cochabamba jest świetnym miejsce do zwiedzania w trakcie wyprawy do Boliwii. Panuje tu łagodny klimat (stąd przydomek „Ciudad de la Eterna Primavera” – Miasto Wiecznej Wiosny), zimy są łagodne, a latem nie uświadczymy tu upałów. Miasto znajduje się także na wysokości, na której łatwo (jak na Boliwię) o aklimatyzację - 2 558 m n.p.m., co nie jest takie proste choćby w stołecznym La Paz!

Plaza 14 de Septembre, czyli centralny punkt miasta to świetne miejsce na rozpoczęcie zwiedzania. Znajdziemy tu warte zobaczenia obiekty – katedrę metropolitalną i miejski ratusz, a później zatopimy się w śródmiejskim klimacie. Koniecznie trzeba udać się na Wzgórze św. Piotra, na którego szczycie stoi ogromna statua Chrystusa Pokoju. Ten 40-metrowy monument jest uznawany za jedną z największych tego typu budowli na świecie i przewyższa nawet słynnego Chrystusa z Rio.

Cochabamba to także miasto uniwersyteckie. Swoją siedzibę ma tu druga pod względem poziomu nauczania uczelnia kraju - Universidad Mayor de San Simon (UMSS). Ponadto swoje siedziby mają tu także prywatne uczelnie, co sprawia, że Cochabamba jest drugim najchętniej wybieranym miejscem studiów w Boliwii (po Santa Cruz).

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Cochabamba Jorge Wilstermann w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Cochabamba Jorge Wilstermann, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Cochabamba Jorge Wilstermann mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Cochabamba Jorge Wilstermann?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Cochabamba Jorge Wilstermann obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Cochabamba Jorge Wilstermann