Menu

Wyloty - Loty z Arbela Intl Airport

Arbela IntlAirport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski, kurdyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Dinar iracki (IQD)

 • Bez wizy, ale…

  Chociaż nie jest to wymagane, podczas podróży do irackiego Kurdystanu warto wyrobić sobie wizę, nawet jeśli nie jest planowany wyjazd poza granice regionu.

 • Jedno miejsce, kilka nazw

  Podczas pobytu w stolicy Kurdystanu możesz usłyszeć kilka stosowanych zamiennie nazw, które odnoszą się do Erbilu. Są to m.in. Arbil, Irbil, Arbela oraz Hewler.

 • Święte miejsce

  Do dziś w rejonie irackiego Kurdystanu znaleźć można wyznawców monoteistycznej religii zaratusztrianizmu, w której doszukuje się źródeł islamu, judaizmu i chrześcijaństwa.

Co warto zobaczyć w Erbil?

Erbil, stolica autonomicznego irackiego Kurdystanu, po latach działań wojennych prowadzonych w całym kraju wreszcie odzyskuje dawny blask. To prężnie rozwijające się miasto jest bezpieczne, bogate i niezwykle gościnne. 

Teren dzisiejszego irackiego Kurdystanu uważany jest przez archeologów za kolebkę cywilizacji, a według chrześcijan za miejsce, z którego do Betlejem wyruszyli trzej królowie. Mimo tak bogatej historii, nie nastawiaj się na zwiedzanie zachowanych w doskonałym stanie oraz licznych zabytków. W centrum miasta znajduje się najcenniejszy i najstarszy budynek datowany na 6000 r. p.n.e., czyli cytadela. Większość jej powierzchni jest zamknięta dla zwiedzających ze względu na swój zły stan techniczny. Zobaczyć można tylko dwa zrekonstruowane budynki, dzięki którym zabytek ma zostać wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

W zdecydowanie lepszej kondycji jest natomiast Wielki Meczet, który swoimi gabarytami oraz dekoracyjnością zachwyca wszystkich zwiedzających. Swoje kroki warto skierować również do Muzeum Cywilizacji, które dysponuje starożytnymi, niezwykle cennymi eksponatami nawet sprzed 5000 lat p.n.e.  Szukając ochłody, udaj się do parków Minare lub Abdul Rahmani, w których znajdziesz nie tylko cień, ale także ochłodę przy fontannach czy sadzawkach. W dni wolne od pracy z pewnością spotkasz tam Kurdów, którzy z chęcią robią tam pikniki.

Co warto zjeść w Kurdystanie? Przede wszystkim danie o nazwie dolma, tj. farsz z mięsa mielonego, ryżu i cebuli zawijany w liście winorośli i duszone z pomidorami, bakłażanami i papryką. Niezwykle smaczne jest także brayani z mięsa drobiowego i jagnięcego, ryżu, ziemniaków, migdałów i rodzynek. Do głównych dań zawsze serwuje się cienki chlebek nan. Typowy street food to natomiast kubba, czyli smażone w głębokim oleju podłużne kotleciki z ryżu i mięsa mielonego oraz ze względu na bliskość Turcji – kebaby serwowane z Ayranem, czyli słonym napojem z jogurtu i wody. Jako deser zamów z menu kulicha, czyli ciastka drożdżowe z nadzieniem z daktyli i orzechów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Arbela Intl Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Arbela Intl Airport mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Arbela Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Arbela Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Arbela Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Arbela Intl Airport

Tablica lotów: Arbela