Menu

Wyloty - Loty z Exeter Intl Airport

Exeter Intl Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Dla smakoszy serów

  Produktem lokalnym, którego koniecznie musisz spróbować w Exeter, są rozmaite gatunki sera. Świetne dostaniesz między innymi w renomowanym sklepie Quicke’s Farm Shop przy Newton Street.

 • Festiwal dla piwoszy

  W Exeter przez trzy dni lipca odbywa się Exeter Craft Festival, podczas którego prezentowane są wyroby rzemieślnicze i regionalne smakołyki. Wydarzenie ma już ponad czterdziestoletnią tradycję.

 • Dla sportowców

  Okolica w Exeter zachęca, by spędzać tu czas aktywnie. W Sandy Parku zagrasz w rugby, w St. James Parku w piłkę nożną, a jeśli jesteś amatorem wyścigów, koniecznie wybierz się do Exeter Racecourse.

Co warto zobaczyć w Exeter?

Exeter to miasto położone w południowej części Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Devon. Jest miastem portowym nad rzeką Exe, u jej ujścia do kanału La Manche. Jest siedzibą uniwersytetu. A co jeszcze można o nim powiedzieć?

Jest niewielkim miastem, przez mieszkańców reklamowanym jako jedno z najciekawszych w Anglii, z wyjątkowo interesującą i długą historią, której początki sięgają 50 roku p.n.e., kiedy założyli je Rzymianie. Godnym uwagi miejscem, pamiętającym dawne dzieje, jest na przykład miejska katedra, którą znajdziesz przy The Cloister 1, otoczona wspaniałą zielenią, dodającą świątyni jeszcze więcej majestatu.

Niezwykle interesujące są także Exeter's Underground Passages, czyli podziemne korytarze, które jako jedyne w Wielkiej Brytanii są udostępnione dla zwiedzających. Znajdziesz je przy Paris Street 2, powstały w średniowieczu, by doprowadzać do miasta wodę zdatną do picia. Dziś możesz je zwiedzać z przewodnikiem, pamiętaj jednak, aby zarezerwować wycieczkę z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ miejsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i szkoda by było, będąc już na miejscu, obejść się smakiem z powodu braku biletów.

Dzięki temu, że miasto znajduje się nad rzeką, będziesz mógł cieszyć się pięknymi popołudniami, siedząc na jednej z, równie pięknych, plaż. Oprócz nich, Exeter otaczają wzgórza i niezwykła, dzika przyroda. W samym jego sercu natomiast oczy cieszą stare budynki, wśród których znajdziesz mnóstwo maleńkich, klimatycznych barów i kawiarni, oferujących doskonałą kawę i pyszne ciastka. Rozejrzyj się także za targiem, na którym kupisz świetne, lokalne produkty, prosto od ich wytwórców.

A jakie konkretnie adresy warto znać? Wśród pubów ogromną popularnością, szczególnie ze względu na szeroki wybór gatunków piw, cieszy się The Beer Engine, który znajdziesz przy Newton St Cyres. Jeżeli chodzi o restauracje warto wstąpić do The Manor Inn w Lower Ashton, która znajduje się piętnaście kilometrów od miasta, do Conservatory Restaurant przy North Street 18 lub do The Jack In The Green Inn przy Rockbeare, London Road.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Exeter Intl Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Exeter Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Exeter Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Exeter Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Exeter Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Exeter Intl Airport