Menu

Wyloty - Loty z El Calafate Comandante Armando Tola

Comandante Armando Tola

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso argentyńskie (ARS)

 • Berberysowe miasto

  Nazwa miejscowości pochodzi od hiszpańskiej nazwy krzewu berberysu bukszpanolistnego, tj. calafate. Jest to fioletowy owoc, z którego w regionie przygotowuje się dżemy i napary.

 • Przyrodniczy spacer

  By zobaczyć dziką przyrodę, warto wybrać się do Laguna Nimez, gdzie mieszka ponad 80 gatunków ptaków. Najbardziej imponujący z nich jest chilijski flaming.

 • Na kajaki

  Miłośnicy adrenaliny mogą wybrać się w podróż kajakiem wzdłuż lodowca Upsala. Najlepiej wykupić wycieczkę w lokalnym biurze turystycznym, które zapewni ci asystę przewodnika.

Co warto zobaczyć w El Calafate?

El Calafate to argentyńskie miasto w południowej Patagonii, położone nad jeziorem Lago Argentino. Jest mekką dla turystów podróżujących w te magiczne rejony. Ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Kusi zapierającymi dech w piersiach widokami gór lodowych oraz jezior, a także unikatową florą i fauną.

Pierwsi mieszkańcy regionu osiedlili się tu już w epoce lodowcowej i zajmowali się myślistwem, czego dowodem są niesamowite rysunki w jaskiniach Punta Walichu. Pod koniec XVIII wieku podróżnicy zaczęli eksplorować i opisywać tereny Patagonii. Dzisiejsze El Calafate początkowo było punktem handlu wełną, a argentyński rząd nadał mu prawa miejskie dopiero w 1927 roku, aby umocnić osadnictwo w regionie.

El Calafate to wymarzona baza wypadowa, by poznać wspaniały rejon Patagonii. W pobliżu, w otoczeniu dwóch dużych jezior, tj. Lago Viedma i Lago Argentino, znajduje się Park Narodowy Los Glaciares, który urzeka wspaniałymi widokami. Prym wiodą tutaj monumentalne lodowce, w tym połyskujący na niebiesko Perito Moreno. Nie brak tu także bajecznych turkusowych jezior, lasów i stepów. Wato przejść trasą trekkingową do punktu widokowego, a bardziej zaawansowani turyści mogą pomyśleć o wspinaczce po lodowcu. 22 kilometry od miasta, na rozległym patagońskim stepie, znajduje się wzgórze Cerro Frías, z którego rozciąga się znana z pocztówek panorama gór.  Można tam dojechać autem 4x4, konno, rowerem, a także dojść pieszo trasą trekkingową. Czasami spotkać tam można kondory, pasące się bydło, guanako i zające. W mieście polecamy odwiedzić Museo Regional i Centro de Interpretación Histórica, gdzie znajduje się wystawa nt. odkryć archeologicznych w regionie.

Co warto tu zjeść? Na pewno trzeba skosztować słynnej jagnięciny patagońskiej w dwóch wersjach: costillas de cordero (żeberka) lub bife de cordero (stek). Jagnięcina pochodzi z lokalnych hodowli, a najlepiej smakuje grillowana lub pieczona. By jej spróbować, najlepiej udać się do restauracji La Posta lub Salix Resto. Must try w mieście są także przetwory z calafate, np. dżemu lub naparu, a w okresie zbioru jagód doskonała jagnięcina w sosie z tych owoców.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do El Calafate Comandante Armando Tola w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty El Calafate Comandante Armando Tola, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty El Calafate Comandante Armando Tola mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty El Calafate Comandante Armando Tola?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty El Calafate Comandante Armando Tola obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające El Calafate Comandante Armando Tola