Menu

Tanie loty z Galena (AK) Edward G. Pitka do Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos

Pokaż filtry

Chihuahua

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-6 (lato), UTC-7 (zima)
  Waluta: Peso meksykańskie (MXN)

 • Gdzie jeść?

  Tam, gdzie kolejka. W Chihuahua, podobnie jak w całym Meksyku, jedzenie sprzedawane na ulicy jest zawsze smaczne i świeże. Jeśli chcesz poznać bliżej mieszkańców miasta, jedz tam, gdzie oni.

 • Plaza de Armas

  Życie miasta toczy się na ulicach i placach. Zajrzyj na Plaza de Armas, gdzie mieszkańcy Chihuahua chętnie przesiadują na ławkach i kamiennych murkach w cieniu drzew, żywo dyskutując.

 • Museo Mammoth

  W Muzeum Mamutów znajduje się 13 sal prezentujących epokę prehistoryczną. Przyjrzysz się tu z bliska historii – od dinozaurów, przez panowanie olbrzymich ssaków, aż do ery kenozoicznej.

Co warto zobaczyć w Chihuahua?

Spora część kolonialnej zabudowy została wyburzona w latach 70. XX wieku. Rozrastające się miasto potrzebowało sporo miejsca na kilkupasmowe ulice, a stare budynki wymagałyby ogromnych nakładów finansowych. Mimo to w mieście zachowało się kilka ciekawych obiektów.  

Wśród nich jest kościół św. Franciszka przy 15 Calle Libertad, którego budowę rozpoczęto w 1717 roku. Była to jedna z pierwszych katolickich świątyń wybudowanych w mieście. Budynek służył później również jako pierwsza żeńska szkoła. W dość ascetycznym wnętrzu uwagę zwraca bogato zdobiony ołtarz.  

Zajrzyj do Muzeum Meksykańskiej Rewolucji, gdzie dawniej mieścił się dom Pancho Villa - bandyty, kobieciarza i rewolucjonisty, zastrzelonego podczas zamachu w 1923 roku. W muzeum znajduje się m.in. samochód, w którym zginął Pancho. W sypialni, pod poduszką, znajdziesz pistolet. Podobno przywódca rewolucji zawsze z nim spał. 

Jeśli podróżujesz po Meksyku, do Chihuahuy warto jechać pociągiem. Linia kolejowa Ferrocarril Chihuahua al Pacífico biegnie przez Miedziany Kanion, malowniczą serię kanionów idealnie prezentujących się na zdjęciach. Trasa z Los Mochis wiedzie przez 37 mostów i 86 tuneli i przebiega w pobliżu Divisadero, popularnego punktu widokowego. Podróż w jedną stronę trwa kilkanaście godzin, ale w jej trakcie można nawiązać wspaniałe znajomości z miejscowymi. 

Do samego Miedzianego Kanionu warto zresztą wybrać się na wycieczkę, by poczuć jego ogrom na własnej skórze. Ściany w najwyższych miejscach mierzą aż 1400 metrów – więcej, niż w Wielkim Kanionie w Kolorado. Sześć kanionów ciągnie się na długości ok. 50 km. Utworzyły je rzeki łączące się w Rio Fuerte, wpadającej do Zatoki Kalifornijskiej. Jeśli masz więcej czasu, rozbij się na polu biwakowym w parku narodowym, w pobliżu ponad 300-metrowego wodospadu Basaseachic. Niesamowite widoki gwarantowane.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Galena (AK) Edward G. Pitka Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Galena (AK) Edward G. Pitka Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Galena (AK) Edward G. Pitka Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Galena (AK) Edward G. Pitka Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Galena (AK) Edward G. Pitka Chihuahua General Roberto Fierro Villalobos obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Tablica lotów:

Galena (AK) Chihuahua

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Chihuahua

Znajdź nocleg w Chihuahua