Menu

Wyloty - Loty z Guernsey Airport

Guernsey Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Dom Victora Hugo

  W mieście znajduje się Hauteville House, dom, w którym przez piętnaście lat mieszkał Victor Hugo. Zwiedzać można go wyłącznie podczas zorganizowanej wycieczki, przewodnicy mówią po angielsku i francusku.

 • Pola golfowe

  Saint Peter Port, jak i cała wyspa Guernsey, słyną ze swoich pięknie usytuowanych pól golfowych. Jeśli więc jesteś miłośnikiem tego sportu, koniecznie powinieneś się tu wybrać!

 • Przejścia dla pieszych

  Podczas wizyty w Saint Peter Port, pamiętaj o tym, że ruch na całej wyspie jest lewostronny. Polecamy przechodzenie przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach - ruch jest duży, szczególnie latem!

Co warto zobaczyć w Saint Peter Port?

Saint Peter Port jest stolicą Guernsey - wyspy zlokalizowanej na kanale La Manche, u wybrzeży Normandii. Guernsey ma specyficzny status dependencji korony brytyjskiej. Oznacza to, że formalnie nie jest terytorium zależnym Wielkiej Brytanii, jednak w praktyce jej podlega. Samo miasto jest niewielkie, a liczba jego ludności nie przekracza dwudziestu tysięcy mieszkańców.

Miasto znajduje się we wschodniej części wyspy, nad samym brzegiem oceanu i nazywane jest jednym z najpiękniejszych portowych miast Europy. Marina, której urokowi na pewno ulegniesz, zachęca do spaceru i zrobienia mnóstwa zdjęć. Brukowane uliczki i historyczne ogrody tworzą wyjątkowy klimat. Wśród nich największe wrażenie robią niesamowite, pochodzące z czasów wiktoriańskich Candie Gardens, które znajdziesz przy Candie Road. 

Okolica miasta zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, szczególnie uprawiając sporty wodne. Znajdziesz tu mnóstwo wypożyczalni sprzętu, w tym przede wszystkim kajaków. W rejonie Saint Peter Port organizowane są liczne wycieczki łódkami, podczas których będziesz mógł podziwiać piękne zwierzęta - foki i rozmaite gatunki ptaków. Mało atrakcji? W odległości około czterech kilometrów od miasta, przy La Planque Lane, znajdziesz siedzibę Klubu Lotniczego Guernsey, gdzie organizowane są lekcje latania.  Możesz wybrać godzinną lub całodniową lekcję - wspaniała okazja do podziwiania plaż Normandii z lotu ptaka!

Będąc w mieście położonym tak blisko wody, z pewnością będziesz miał ochotę skosztować ryb i owoców morza - nie zawiedziesz się możliwościami wyboru. Na takie dania zajrzyj do Da Nello przy 46 Lower Pollet lub do Le Nautique przy Quay Steps. Jeśli jesteś fanem kuchni francuskiej, wstąp do Le Petit Bistro, zlokalizowanego przy 56 Lower Pollet. Na potrawy kuchni angielskiej warto z kolei zajrzeć do The Old Quarter przy 15 Mansell Street.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Guernsey Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Guernsey Airport mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Guernsey Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Guernsey Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Guernsey Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Guernsey Airport