Menu

Rębiechowo Skavsta - Tanie loty

Pokaż filtry

Sztokholm

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Transport publiczny

  Transport publiczny w Sztokholmie należy do bardzo wygodnych. Metro, tramwaje, autobusy i pociągi kursują w ramach jednego systemu, co umożliwia korzystanie ze wszystkich środków transportu za pomocą jednej karty - SL Access Card. Można zakupić bilet 24 godzinny, 72 godzinny, 7 dniowy lub bez limitu.

 • Język szwedzki

  Szwedzki to język germański, tak jak angielski, niemiecki, norweski i duński. Dźwięcznością przypomina trochę język niemiecki, a trochę język francuski. Szwedzki alfabet jest oparty na łacinie i w większości fonetyczny. To oznacza, że słowa czyta się tak, jak zostały napisane.

 • Klimat

  Dzień w Sztokholmie trwa 18 godzin w lecie, a zimie jedynie 6. Jesień jest przeważnie chłodna i deszczowa, zimą panują bardzo niskie temperatury. Najlepiej odwiedzić miasto w okresie od czerwca do września.

Co warto zobaczyć w Sztokholmie?

Sztokholm to stolica Szwecji i jednocześnie kulturalne, polityczne oraz ekonomiczne centrum kraju. Liczące około 2 miliony mieszkańców miasto rozpościera się na czternastu wyspach na jeziorze Mälaren, które połączone jest kanałem bezpośrednio z morzem. Sztokholm w każdym zestawieniu znajduje się na szczycie listy miast najbardziej przyjaznych do życia, a jego walory kulturalne są doceniane na całym świecie – miasto posiada dwa obiekty znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO (pałac Drottningholm oraz Skogskyrkogården), a w 1998 roku było Europejską Stolica Kultury. Stolica Szwecji, oprócz swoich wysp znana jest także z licznych kanałów i mostów, które łączą ze sobą wszystkie dzielnice miasta.

Co robić w Sztokholmie?

Warto wybrać się do Ericsson Globe. Ta posiadająca wyjątkową architekturę hala jest największym na świecie budynkiem w kształcie kuli. Od 2010 roku hala posiada dodatkową atrakcję – Skyview, kapsuła, która wyjeżdża na sam wierzchołek budynku i pozwala podziwiać panoramę Sztokholmu z wysokości 130 metrów.


Po delektowaniu się widokiem z lotu ptaka, warto udać się na Stare Miasto (Gamla stan) i zgubić się w sieci śródmiejskich uliczek. Polecamy zwłaszcza wizytę na Vasterlanggatan, gdzie znajdziemy zarówno świetne sklepy, miejsca imprezowe oraz wspaniałe widoki.


Warto wspomnieć o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, odbywających się rokrocznie w Sztokholmie. Polecamy Festiwal Jazzowy odbywający się w lipcu, maraton odbywający się w czerwcu, czy galę wręczenia Nagród Nobla, która ma miejsce w grudniu.

Szukasz miejsca, w którym kupisz lokalne produkty? Udaj się do Östermalms Saluhall, hali targowej powstałej w 1888 roku. Oprócz stoisk można znaleźć tu kawiarnie oraz restauracje.

Miejsca do odwiedzenia w Sztokholmie

Warto wspomnieć o Gamla stan, czyli sztokholmskim Starym Mieście oraz o placu Stortorget, który mieści się w centrum dzielnicy założonej w XIII wieku. W dzielnicy położony jest również Zamek Królewski, do dziś oficjalna siedziba władców Szwecji. Wybudowany został w I połowie XVIII wieku, ale stoi na fundamentach starej rezydencji z XIII wieku.Fani starych okrętów powinni wybrać się na wyspę Djurgarden i zwiedzić osobliwy statek-muzeum Vasa. Zatopiony w 1628 roku podczas burzy, od 1990 jest udostępniony zwiedzającym.

Co zjeść w Sztokholmie?

Gravad lax to prawdopodobnie najczęściej spożywany produkt w Szwecji. To marynowany łosoś z koperkiem podawany w specjalnym naczyniu.

Szwecja słynie także z klopsików zwanych köfteler - są serwowane z borówkami czerwonymi. Można zjeść je także w Polsce (choćby w restauracjach należących do słynnej sieci sklepów meblowych), ale polecamy spróbować ich oryginalnej wersji.

Co jeszcze warto wiedzieć? Kraje skandynawskie słyną ze swojej kultury picia kawy. Jej oznaką jest fika, czyli tradycyjna skandynawska przerwa na kawę!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Gdańsk Rębiechowo Sztokholm Skavsta w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Gdańsk Rębiechowo Sztokholm Skavsta, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Gdańsk Rębiechowo Sztokholm Skavsta mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Gdańsk Rębiechowo Sztokholm Skavsta?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Gdańsk Rębiechowo Sztokholm Skavsta obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające na trasie Gdańsk Rębiechowo - Sztokholm Skavsta

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sztokholmie

Znajdź nocleg w Sztokholmie