Menu

Wyloty - Loty z Groningen Eelde

Eelde

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, fryzyjski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Na rower!

  W 200-tysięcznym Groningen jest aż 300 tys. rowerów. Jeżeli chcesz poczuć się jak Holender, wypożycz żółto-niebieski rower miejski.

 • Zakupy na rynku

  Trzy razy w tygodniu na Grote Markt oraz Vismarkt (Rynek Rybny) odbywa się targowisko. Wybierz się tam koniecznie i skosztuj lokalnych specjałów, np. solonego śledzia z cebulką.

 • Nad morze

  Z Groningen warto udać się nad płytkie Morze Wattowe. Holendrzy lubią spacerować po jego dnie w czasie odpływu. Możesz również udać się w rejs 130-letnim statkiem Willem Jacob.

Co warto zobaczyć w Groningen?

W liczącym ok. 200 tys. mieszkańców Groningen niemal jedną czwartą stanowią studenci, a średnia wieku wynosi tu tylko 36 lat! To studenckie miasto nigdy nie śpi, gdyż większość barów czynnych jest 24 godziny na dobę. Co warto tu zobaczyć i jak spędzić czas? 

Zwiedzanie warto rozpocząć od zamkniętego dla ruchu samochodowego głównego placu Grote Markt, przy którym mieści się zabytkowy kościół Martinitoren z wieżą, z której można zobaczyć panoramę okolicy. Miłośnicy historii powinni udać się także do gotyckich kościołów św. Marcina, św. Józefa oraz Aa-kerk, w którym odbywają się imprezy kulturalne. Wielbiciele nowoczesnej architektury i sztuki nie pożałują wizyty w Groninger Museum, które zostało zaprojektowane przez Alessandro Mendiniego. To niezwykle klimatyczne miasto o niskiej, ceglanej zabudowie i klimatycznych uliczkach najlepiej podziwiać na rowerze lub… z pokładu statku. Godzinne rejsy po głównym kanale miasta rozpoczynają się naprzeciwko przystani przy muzeum.

Jeżeli chcesz poimprezować, wybierz się na Vismarkt, Poelestraat lub Peperstraat, gdzie skupionych jest najwięcej barów i klubów. Przy Grote Markt 36-39 znajduje się natomiast największy pub w Europie, tj. Drie Gezusters, czyli Trzy Siostry. Skupia on ponad 20 różnych miejsc imprezowych! Koniecznie zapytaj o lokalne piwo Bax. Jak na Holandię przystało, w mieście działa ok. 30 coffeshopów, a także… ulica czerwonych latarni przy Nieuwstad. Po imprezie w ciągu dnia warto odpocząć w cieniu drzew w parku Noorderplantsoen, które jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców w każdym wieku.

Gdy zgłodniejesz, skuś się street food. Popularne są tu m.in. naleśniki, które możesz skosztować np. w uznawanym za najlepszy w mieście lokalu Pannenkoekschip czy też… na łodzi w Pancake boat. Na straganach przy Grote Markt skuś się na gorące wafle przekładane karmelem (stroopwafel), a także bułki ze śledziami, makrelami i krewetkami oraz belgijskie frytki, które są tu uwielbiane. W centrum znajdziesz również wiele naprawdę smacznych knajpek serwujących dania z całego świata, np. azjatyckie. Gdzie się wybrać? Polecamy lokale Pigalle, Weeva oraz Bistro 't Gerecht. Nie zapomnij też spróbować holenderskich serów edam oraz gouda.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Groningen Eelde w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Groningen Eelde, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Groningen Eelde mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Groningen Eelde?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Groningen Eelde obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Groningen Eelde