Menu

Wyloty - Loty z Graz Thalerhof

Thalerhof

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Która godzina?

  Wieża zegarowa znajdująca się na wzgórzu zamkowym może wprawić w konsternację. To prawdopodobnie jedyny zegar na świecie, gdzie krótsza wskazówka odpowiada za minuty.

 • Wejdź do schronu

  W czasie II wojny światowej dla ochrony mieszkańców we wzgórzu zamkowym wydrążono tunele i schrony. Niektóre z nich można zwiedzać. Jest tu nawet specjalna trasa dla dzieci.

 • Odwiedź Burg

  Kompleks zamkowy, wybudowany w latach 1438-1453, z gotyckimi, podwójnymi schodami, dzisiaj służy jako rezydencja rządu Styrii, kraju związkowego, do którego należy Graz.

Co warto zobaczyć w Graz?

Drugie najważniejsze miasto w Austrii prawa miejskie otrzymało w 1281 roku, ale pierwsze wzmianki o istniejącej tu osadzie pochodzą z 881 roku. Od 1999 roku Stare Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie zacznij od spojrzenia na miasto z góry. Schlossberg, czyli wzgórze zamkowe, to wzniesienie nad starym miastem, gdzie dawniej istniała forteca. Zobaczysz stąd ciasną zabudowę najstarszej części Grazu z pełnymi uroku, czerwonymi dachami. Całe wzgórze to od 1839 roku rozległy park z kawiarniami i restauracjami. Dostaniesz się tu na piechotę lub kolejka linową.

Zamek prawdopodobnie istniał tu już w X wieku. Później był wielokrotnie przebudowywany, aż zniszczyły go wojska napoleońskie na początku XIX wieku. Dzięki okupowi, jaki mieszkańcy musieli zapłacić, udało się uratować wieżę zegarową i dzwonnicę. 

Na jednym ze zboczy wzgórza wiosna odbywa się Elevate Festival - impreza łącząca koncerty, warsztaty i dyskusje na temat polityki i przyszłości naszej cywilizacji. Impreza odbywa się nieregularnie, przed wyjazdem sprawdź, kiedy planowana jest najbliższa edycja.

Podczas wizyty w Graz nie sposób nie zajrzeć do Landeszeughaus, czyli największej na świecie historycznej zbrojowni. Znajduje się tu ok. 32 tys. Sztuk broni, zbroi i narzędzi wykorzystywanych w walkach lub podczas parad. Podczas II wojny światowej udało się ocalić całą kolekcję, przenosząc ją do trzech pobliskich zamków. We wtorki zbrojownia jest zamknięta.

Spacerując po mieście zwróć uwagę również na katedrę św. Gilesa z połowy XV wieku. To rzadki zabytek gotyckiej architektury. Dawniej zewnętrzne ściany zdobiły freski. Do dziś zachowała się tylko część, m.in. przestawienie plag - szarańczy, zarazy oraz najazdu Turków, namalowane prawdopodobnie w 1485 roku przez Thomasa von Villacha. Wszystkie trzy plagi dosięgnęły Grazu w 1480 roku. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Graz Thalerhof znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Graz Thalerhof, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Graz Thalerhof mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Graz Thalerhof?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Graz Thalerhof obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Graz Thalerhof