Menu

Wyloty - Loty z Foz do Iguazú - Cataratas

Foz do Iguazú - Cataratas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Cud natury

  Wodospady Iguaçu ciągną się na przestrzeni ok. 2 km i składają się z 275 progów skalnych. Szum wody słyszany jest z odległości 20 km! Aż 80 proc. powierzchni wodospadów leży w Argentynie.

 • Garganta do Diabo

  Diabelska Gardziel to największa kaskada wodospadów Iguaçu. Woda w tym miejscu spada z wysokości aż 82 m! Koniecznie weź ze sobą aparat – wspaniałe widoki gwarantowane!

 • Największa na świecie

  Itaipu, tama na rzece Paraná, jest największym generatorem energii hydroelektrycznej świata. Wybudowano ją ze stali, która starczyłaby na stworzenie 380 wież Eiffla.

Co warto zobaczyć w Foz do Iguaçu?

Przedsionek raju

Foz do Iguaçu to najbardziej wysunięte na zachód miasto w brazylijskim stanie Paraná. Leży tuż przy granicy z Argentyną, blisko jednego z najwspanialszych na świecie cudów natury – zapierających dech w piersiach wodospadów Iguaçu.

Już w 1594 roku hiszpański odkrywca, Cabeza de Vaca, spływając w dół rzeki, odkrył wodospady. Nadał im imię Quedas de Santa Maria, lecz na przestrzeni wieków upowszechniła się ich indiańska nazwa – Quedas del Iguaçu. Do 1897 roku teren był niemal bezludny, istniała tam tylko kolonia wojskowa. W 1914 roku podniesiono status przysiółka do rangi miasta. Foz do Iguaçu przeżyło wielki boom gospodarczy w II połowie XX wieku, dzięki budowie Mostu Przyjaźni, otwartego w 1965 roku oraz zaporze Itaipu, działającej od 1984 roku.

W Foz do Iguaçu żyją przedstawiciele niemal 80 narodowości. Gospodarka opiera się na turystyce, usługach i handlu. Miasto jest przyjemne, ale celem niemal wszystkich podróżników jest największa atrakcja regionu, czyli monumentalne wodospady. Po stronie brazylijskiej znajdują się one w Parque Nacional do Iguaçu nieopodal lotniska. Można udać się tam taksówką od razu po wylądowaniu, a bagaże zostawić w zamykanych na klucz szafkach lotniskowych. Warto odwiedzić park ptaków, w którym oprócz kolorowych papug znajdują się również tukany, a także przespacerować się drewnianymi pomostami wśród dzikiej przyrody. Zwiedzanie argentyńskiej części wodospadów zajmuje cały dzień, ale z pewnością warto. Zapierające dech w piersiach Garganta do Diabo i cudowne tęcze w dole kaskad nagrodzą trudny wędrówki. W tym miejscu trzeba uważać na ostronosy, które niespostrzeżenie mogą wyjąć Ci z plecaka smakołyki.

Czego koniecznie trzeba skosztować w tej części Brazylii? Przysmakami regionu są  dourado assado (pieczona dorada) oraz pirá de Foz (ryba podawana z sosem imbirowym, maniokiem i ryżem z dodatkiem szpinaku). Spróbuj też  barreado, czyli gotowanej przez wiele godzin wołowiny z ryżem i bananami. Na deser polecamy bala de banana (cukierki bananowe) lub bala de gengibre (imbirowe). Gdzie zjeść w tej okolicy? Rekomendujemy restauracje Barracão oraz Empório com Arte.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Foz do Iguazú - Cataratas w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Foz do Iguazú - Cataratas, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Foz do Iguazú - Cataratas mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Foz do Iguazú - Cataratas?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Foz do Iguazú - Cataratas obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Foz do Iguazú - Cataratas