Menu

Wyloty - Loty z Innsbruck Kranebitten

Kranebitten

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Z kartą taniej

  Wybierasz się na weekend do Tyrolu? Dzięki Innsbruck Card przez 24, 48 lub 72 godziny można korzystać do woli z publicznych środków transportu, kolejek górskich oraz z oferty muzeów.

 • Perła Tyrolu

  Zaprojektowana przez Zahę Hadid skocznia narciarska Bergisel to must see w Innsbrucku. Najlepiej wybrać się tu zimą podczas rundy Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich.

 • Inne zoo

  Dlaczego warto wybrać się innsbruckiego zoo? Zobaczyć można tu bowiem zwierzęta naturalnie występujące w Alpach. To świetna lekcja przyrody nie tylko dla najmłodszych.

Co warto zobaczyć w Innsbrucku?

Otoczony alpejskimi szczytami Innsbruck znany jest z pięknej architektury oraz przywiązania do tradycji. Jednak jego główne zalety to niepowtarzalna atmosfera kurortu i najlepsza w Europie infrastruktura narciarska.

Stolica Tyrolu zachwyca architekturą kolorowych kamienic i kościółków oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na okalające miasto Alpy. Tę położoną nad rzeką miejscowość najlepiej zwiedzać podczas spaceru. Warto wybrać się do jej zabytkowej części, tj. na ulicę Maria-Theresien-Strasse, gdzie znajdują się Annasaüle, czyli kolumna św. Anny upamiętniająca zwycięstwo Tyrolczyków nad Bawarią, a także zabytkowe kamienice. W drodze do barokowej katedry św. Jakuba (Dom zu St. Jakob) miniesz reprezentacyjną ulicę Herzog-Fredrich-Strasse, pałac cesarski Hofburg oraz Goldenes Dachl, tj. pokryty miedzianymi złoconymi blaszkami dach wykuszu w wybudowanej w 1500 roku siedzibie władców Tyrolu.

Innsbruck, dzięki doskonałej lokalizacji, jest jednym z najbardziej popularnych centrów sportów zimowych w Europie. Rejon doskonale nadaje się do uprawiania narciarstwa czy saneczkarstwa, a także do trekkingów i wspinaczek górskich. W okolicy znajduje się Olimpia Ski World Innsbruck łączący w sobie dziewięć ośrodków narciarskich o pięknych i doskonale przygotowanych trasach zjazdowych o różnej trudności oraz bogatej infrastrukturze. W oddalonej o kwadrans drogi od miasta miejscowości Glungezer znajduje się jedna z najstarszych oraz najdłuższa, 15-kilometrowa nartostrada w Tyrolu.

Na kulinarnej mapie Innsbrucka znaleźć można zarówno tradycyjne gospody, jak również restauracje, winoteki czy puby i bary z pięknym widokiem na góry. W Tyrolu królują knedle i kluski dostępne w wielu wersjach (np. Kaspressknödel z tyrolskiego szarego sera). Warto również spróbować wędzonego specku, innsbruckiej zupy czosnkowej z grzankami, zupy piwnej bądź dań na bazie dziczyzny lub cielęciny, np. Tiroler Gröstl. Ze względu na bliskość Włoch, w regionalnej kuchni znaleźć można polentę (Sterz), a także wiele ryb i makaronów. Najlepiej udać się do Gasthof Weisses Rossl przy Kiebachgasse, Weinhaus Happ przy Herzog-Friedrich-Strasse oraz do lokalu Speckeria przy Hofgasse.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Innsbruck Kranebitten w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Innsbruck Kranebitten, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Innsbruck Kranebitten mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Innsbruck Kranebitten?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Innsbruck Kranebitten obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Innsbruck Kranebitten