Menu

Wyloty - Loty z Orlando Bezerra de Menezes

Orlando Bezerra de Menezes

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Na wzgórze

  By dojechać na wzgórze Horto, oddalone o ok. 7 km od centrum miasta, możesz skorzystać z komunikacji miejsckiej. Z przystanku Praça Padre Cicero co godzinę odjeżdża autobus.

 • Religijność na ulicach

  Każdego roku w ostatnich dniach października w mieście odbywa się religijny festiwal pod nazwą Romaria. Do Juazeiro do Norte przybywa wtedy ok. 500 000 osób z całego kraju.

 • Muzyka w intencji deszczu

  W 2013 roku chrześcijańska grupa muzyczna Diante do Trono dała w Juazeiro do Norte koncert, na który przybyło 50 000 ludzi ze wszystkich części Brazylii.

Co warto zobaczyć w Juazeiro do Norte?

Juazeiro do Norte to miasto położone w stanie Ceará w północno-wschodniej części Brazylii. Jest najczęściej kojarzone z działającym tam na przełomie XIX i XX wieku charyzmatycznym księdzem i politykiem – Padre Cícero, któremu w dużej mierze zawdzięcza swój rozwój i niepodległość.

Juazeiro do Norte było początkowo dzielnicą miasta Crato i składało się zaledwie z kilku ceglanych domów. W 1872 roku na osiołku przyjechał do wioski młody ojciec Cícero Romão Batista, który zaczął starać się o ustanowienie tam probostwa i sprawowanie regularnej posługi kapłańskiej. Przysiółek zyskiwał przez lata na znaczeniu. W 1909 roku założono gazetę „O Rebate”, a miejscowa ludność ogłosiła strajk generalny. W 1911 roku uznano niezależność nowego miasta. Pierwszym burmistrzem został Padre Cícero. Od 1889 roku podczas mszy świętej kilkakrotnie na hostii pojawiła się krew, z tego względu od lat miasto na przłomie października i listopadzie jest miejscem pielgrzymek wiernych z całej Bazylii.
 
Obowiązkowym punktem zwiedzania Juazeiro do Norte jest wzgórze Horto z 27-metrową statuą Padre Cícero. Warto zajrzeć także do kilku muzeów poświęconych temu duchownemu. Od miejskiego zgiełku można odpocząć w parku Arajara ze świetnie rozwiniętą infrastrukturą basenową i restauracyjną. Wśród miejskich budowli sakralnych można wyróżnić dwie piękne bazyliki: św. Franciszka (Basilica de São Fransico) i Matki Bożej Bolesnej (Matriz de Nossa Senhora das Dores). Miłośnikom rękodzieła i regionalnych wyrobów polecamy wizytę w Centrum Kultury Popularnej Mestre Noza (Centro de Cultura Popular Mestre Noza), gdzie można obserwować pracę rzemieślników i rzeźbiarzy. 

Co zjeść w Juazeiro do Norte? W mieście restauracje oferują dania różnych kuchni: zarówno regionalnej, jak i włoskiej czy arabskiej. Amatorom kuchni włoskiej polecamy lokal Pasto&Pizzas. Jeśli z kolei ktoś ma ochotę na typowo brazylijskie przysmaki, tj. soczystą wołowinę i doskonałe steki, niech koniecznie zajrzy do lokalu Mão de Vaca. W Sirigado do Pedro w nieco wyższej cenie można spróbować m.in. wybornie przyrządzonej ryby o nazwie strzępiel (sirigado), która wyróżnia się delikatnym smakiem i bardzo soczystym mięsem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Orlando Bezerra de Menezes znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Orlando Bezerra de Menezes mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Orlando Bezerra de Menezes mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Orlando Bezerra de Menezes?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Orlando Bezerra de Menezes obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Orlando Bezerra de Menezes

Tablica lotów: Juazeiro do Norte