Menu

Wyloty - Loty z Jaguaruna Humberto Bortoluzzi

Humberto Bortoluzzi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Co znaczy Makhinjauri?

  Nazwa pochodzi od gruzińskiego słowa “okaleczony”. Podobno nawiązuje do chrześcijan, którzy w tym miejscu mieli zostać okaleczeni przez osmańskich żołnierzy.

 • Spacer bulwarem

  Nawet, jeśli przyjedziesz do Makhinjauri odpocząć od zgiełku, nie możesz ani razu nie zajrzeć do Batumi. Wybierz się na spacer bulwarem, który otwarto w 1884 roku.

 • Zabawa z delfinami

  A może zamiast ludzi, wolisz spędzać czas ze zwierzętami? W delfinarium możesz przyjrzeć się z bliska ich pokazom – potrafią nie tylko przytulać i całować, ale również tańczyć i… śpiewać.

Co warto zobaczyć w Makhinjauri?

Urocze miasteczko nad Morzem Czarnym z kilkoma tysiącami mieszkańców. Niektórzy nazywają Makhinjauri europejskim rajem – piaszczyste plaże, naturalna roślinność, brak potężnych hoteli sprawiają, że można tu odpocząć napawając się niesamowitymi widokami. A do tego najeść do syta i napić gruzińskiego wina.

Makhinjauri leży zaledwie 5 km od Batumi, turystycznej stolicy regionu. Jeśli więc marzysz o wypoczynku nad Morzem Czarnym, ale zniechęcają Cię tłumy turystów, to miejsce wprost idealne na odpoczynek. A jeśli nie możesz obejść się bez życia w kurorcie, pamiętaj, że niedaleko jest spokojne miejsce, do którego zawsze możesz uciec. Od lat znane jest jako uzdrowisko. Dojedziesz tu autobusem lub pociągiem, które kursują tu z Batumi kilka razy dziennie. Bez problemu złapiesz również taksówkę. 

Miasteczko karierę uzdrowiska rozpoczęło już w 1904 roku, gdy Gruzja znajdowała się na terenie Imperium Rosyjskiego. Powstało tu kilka rezydencji dla wczasowiczów z Moskwy i innych dużych rosyjskich miast, którzy chętnie wypoczywali nad ciepłym morzem. Pół wieku później Makhinjauri oficjalnie nadano status uzdrowiska, klasyfikując je jako miejsce, w którym obok klimatu lecznicze są również siarkowe źródła. 

Wybierz się na spacer drogą wzdłuż wybrzeża. Po niespełna 2,5 km dojdziesz do Ogrodu Botanicznego, założonego w 1912 roku. Położony  jest na malowniczym, urwistym brzegu, zwanym Zielonym Przylądkiem. Wzgórze pokrywają tysiące egzotycznych roślin, przywiezionych tu niemal z całego świata. Teren podzielony jest na dziewięć rejonów geograficznych.

Jeśli jakimś cudem trafi się mniej słoneczny dzień, nic straconego. Wybierz się do Batumi, by poznać historię rozwoju miasta. Tuż obok stacji kolejowej mieści się Nobel Brothers – muzeum technologiczne, gdzie zobaczysz blisko 2000 eksponatów. Najciekawsze to prezentacja nowatorskiej technologii przewozu ropy naftowej, historia tradycji parzenia i picia herbaty, historia rozwoju drukarstwa oraz fotografii. Zobaczysz tu również pierwsze kolorowe zdjęcia autorstwa Prokudina-Górskiego, jednego z prekursorów w tej dziedzinie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Jaguaruna Humberto Bortoluzzi znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Jaguaruna Humberto Bortoluzzi mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Jaguaruna Humberto Bortoluzzi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Jaguaruna Humberto Bortoluzzi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Jaguaruna Humberto Bortoluzzi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Jaguaruna Humberto Bortoluzzi