Menu

Wyloty - Loty z Kijów Boryspol

Boryspol

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Metro

  Metro to najlepszy środek transportu w stolicy Ukrainy. Trzy linie obsługują główne punkty miasta, w tym te najbardziej uczęszczane przez turystów. Warta wspomnienia jest stacja Arsenalna – jej perony znajdują się aż 105 metrów pod powierzchnią ziemi, co czyni ją najniżej położoną stacją metra na świecie!

 • Czerwony uniwersytet

  Liczący ponad 30 tysięcy studentów Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki stanowi centrum życia studenckiego stolicy Ukrainy. Główny gmach uniwersytetu znany jest z intensywnego koloru elewacji. Czerwone barwy murów to jednak nie nawiązanie do czasów komunizmu, ale celowy zabieg architekta – Vincenta Berettiego, który nakazał tak wykończyć budynek w 1842 roku.

 • Majdan

  Plac Niepodległości w Kijowie, znany bardziej pod swoją oryginalną nazwą – Majdan, to jedno z najsłynniejszych miejsc w mieście. W ostatnich latach kojarzone jest z politycznymi demonstracjami. Właśnie tutaj na przełomie 2004 i 2005 roku doszło do masowych protestów prowadzących do pomarańczowej rewolucji, a następnie – w latach 2013-14 protestów Euromajdanu. Ludzie zebrani na Majdanie już dwukrotnie doprowadzili do zmiany władzy w kraju!

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Stolica i największe miasto Ukrainy w ostatnich kilkunastu latach stała się prawdziwą europejską metropolią. Kijów położony jest na obu brzegach Dniepru, ale to na tym zachodnim znajduje się jego centrum i najważniejsze miejsca.

Czy zwiedzanie Kijowa najlepiej zacząć od promenady nad Dnieprem, czy Chreszczatyku – głównej ulicy miasta? Ciężko odpowiedzieć, bowiem oba miejsca dobrze charakteryzują Kijów, nadrzeczną metropolię o bogatej historii, która podniosła się ze zniszczeń II wojny światowej. Ciekawym doświadczeniem będzie zobaczenie Złotej Bramy, czyli niezbyt wiernej oryginałowi z XI wieku rekonstrukcji, jakiej dokonano w latach 70. i 80. XX wieku.

Kijów to także dwa okazałe prawosławne zespoły klasztorne – barokowy Sobór Mądrości Bożej, który obecnie pełni funkcję muzeum oraz częściowo znajdująca się pod zarządem państwowym, a częściowo zwrócona Cerkwi ławra Peczerska. W podziemiach tego klasztoru znajdują się udostępnione turystom katakumby. Ciekawym miejscem, które sąsiaduje z ławrą jest pomnik Matki Ojczyzny. Wysoka na 62 metry statua upamiętnia ofiary II wojny światowej. Z kolei wielbiciele sportu powinni udać się na Stadion Olimpijski. Na mieszczącej 70 tysięcy widzów arenie rozegrany został finał piłkarskich Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Będąc w Kijowie nie można nie wstąpić do jednej z wielu prawdziwych ukraińskich restauracji. Każdy powinien spróbować dania narodowego – barszczu ukraińskiego. Warto także skosztować miejscowych pierogów – wareników lub podobnych do uszek pielmieni.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Kijów Boryspol w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Kijów Boryspol, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Kijów Boryspol mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Kijów Boryspol?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Kijów Boryspol obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Kijów Boryspol