Menu

Wyloty - Loty z La Serena La Florida

La Florida

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Charakterystyczny punkt

  Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w La Serena jest słynna latarnia morska. Została zbudowana w połowie dwudziestego wieku, w od 2010 roku uznawana jest oficjalnie za Pomnik Narodowy.

 • Lokalny specjał

  Będąc w La Serena koniecznie spróbuj jej lokalnego specjału! Jest to sok z papai, owoce te pochodzą z okolicy miasta, a napoju skosztujesz niemal na każdym kroku, szczególnie na straganach.

 • Dla dorosłych

  Ciekawą propozycją dla pełnoletnich turystów jest lokalny drink - Pisco. Ma on różne warianty, popularną odmianą jest Pisco Sour, składający się z tego alkoholu, soku z limonki, cukru i białka jajka!

Co warto zobaczyć w La Serena?

La Serena to miasto położone w północnej części Chile, jest stolicą regionu Coquimbo. Zostało założone już w pierwszej połowie XVI wieku, a co za tym idzie, jest drugim najstarszym miastem w kraju. Jest także jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w Chile, od 1992 roku, przez dziesięć lat, jego populacja wzrosła o ponad 30 procent.

Będąc tu, rozejrzyj się wokół, miasto może pochwalić się bowiem wspaniałą architekturą, dzięki swojej długiej historii. La Serena to piękne, otoczone drzewami aleje, miejskie place i niezwykłe kościoły. Większość zabudowań powstała w czasach kolonialnych lub postkolonialnych (te z drugiej kategorii są w dużej mierze dziełem planu prezydenta Gabriela Gonzáleza Videli z lat czterdziestych).

Miasto często odwiedzane jest przez turystów, szczególnie w lecie, kiedy chilijskie plaże są wyjątkowo zachęcające. Przy La Serena ciągnie się piękna, niezwykle długa i szeroka linia brzegowa, znakomita na wypoczynek nad wodą. Przejdź się po biegnącej wzdłuż plaży Avenida del Mar, aby wybrać idealne dla siebie miejsce. Po drodze możesz także zrobić zakupy!

La Serena ma do zaoferowania mnóstwo miejsc na spędzenie wieczoru. Jeśli jesteś żądny adrenaliny, udaj się do kasyna Enjoy Coquimbo przy Peñuelas Nte 56. Jest oddalone o około siedem kilometrów od centrum, jednak mimo to warto się tu wybrać! W La Serena znajdziesz także wiele świetnych restauracji. Polecamy na przykład Pica Mar Adentro przy Avenida Costanera 20, gdzie skosztujesz świetnych owoców morza i różnorodnych zup. Inne miejsce? Bar Huentelauquen przy Ave de Mar 4500, w swojskiej atmosferze zjesz dania kuchni południowoamerykańskiej, choć miejsce oferuje także pizzę. Warto, abyś wybrał się do restauracji Bakulic przy Avenida del Mar 5700, gdzie zjesz posiłek typowy dla kuchni chilijskiej. 

Wokół miasta znajdziesz z kolei piękne wioski, a także będziesz mógł obserwować zjawiska astronomiczne, wykorzystując panujące tu wyjątkowe warunki atmosferyczne i niezwykle czyste niebo. Wśród miejsc w okolicy, wymienić trzeba plażę La Herradura - koniecznie się tam wybierz!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty La Serena La Florida znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty La Serena La Florida mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty La Serena La Florida mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty La Serena La Florida?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty La Serena La Florida obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające La Serena La Florida