Menu

Wyloty - Loty z Melbourne Tullamarine

Tullamarine

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+10 (lato), UTC+11 (zima)
  Waluta: Dolar australijski (AUD)

 • Gdzie robić zakupy?

  Najsmaczniejsze lokalne produkty dostaniesz na Queen Victoria Market, olbrzymim targowisku mieszczącym się w pięknej hali. Kupisz tu lokalne, świeże owoce i warzywa, pieczywo, mięso oraz owoce morza.  

 • Klimat miasta

  Gdzie go najlepiej poczujesz? W samym centrum Melbourne od rana do popołudnia małe uliczki pękają w szwach. Wpadnij na kawę do którejś z otwartych na ulice kawiarenek o chłoń klimat. 

 • Chinatown

  Nikt nie potrafi tak, jak Chińczycy, stworzyć własnej enklawy. Chinatown w Melbourne najlepiej odwiedź wieczorem, gdy główne ulice oświetlają klimatyczne, czerwone lampiony. 

Co ciekawego zobaczyć w Melbourne?

Jedno z niewielu australijskich miast, które w swoich początkach nie było brytyjska kolonia karną, a miastem założonym od podstaw. Gdy w latach 50. XIX wieku odkryto w okolicy Melbourne najcenniejszy kruszec, zaczęła się gorączka złota. W tym okresie Melbourne szybko wyrosło na największe portowe miasto regionu. 

Zwiedzanie miasta koniecznie zacznij od Eureka Tower. Z wysokości 88. piętra zobaczysz miasto w całej okazałości w każdym kierunku. Nie obawiaj się, że to zbyt wysoko, by dostrzec szczegóły. Na piętrze znajdują się małe lunety, za pomocą których sprawdzisz, jaką kawę poleca dzisiaj mała kawiarnia na rogu. Jest tu też coś dla tych, którzy lubią skoki adrenaliny - szklana platforma, wysuwająca się z budynku na 3 metry. Masz już ciarki?  

Jeśli wolisz poznawać miasto w bardziej tradycyjny sposób, wybierz się na spacer do najstarszej, portowej części Melbourne. Przejdź się promenadą wzdłuż wybrzeża albo usiądź na chwile w którejś z kanjpek, wyobrażając sobie ruch w porcie sprzed 150 lat - przerzucanie paczek ze sprowadzonym z Anglii towarem, ładowanie skrzyń z wydobywanym tutaj złotem, handel przyprawami czy marynarzy radośnie schodzących ze statków na stały ląd.

Kto powiedział, że sztukę podziwiać można tylko w galerii albo w muzeum? W Melbourne sztuka znajduje się dosłownie na ulicy. W pobliżu Federation Square w centrum miasta znajdź Graffiti Street, niepozorna uliczkę na uboczu. Zobaczysz tam niesamowite malunki na ścianach kamienic. Każdy metr ściany to kolejne barwne postaci, ukryte w malunkach przedmioty czy drzwiczki.  

Dreszczyk emocji czeka Cię w więzieniu Old Goel. Nie tylko zwiedzisz tu budynek z celami i szubienicą, ale również weźmiesz udział w przedstawieniu. Aktorzy przedstawiający historię Neda Kelly’ego, powieszonego w 1854 roku, chętnie wciągają do wspólnej zabawy widzów. Zapytasz, dlaczego historia opowiada losy jednego więźnia? Nie był to zwykły człowiek, ale ktoś w rodzaju Robin Hooda. Legenda o jego wyczynach przetrwała do dzisiaj.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Melbourne Tullamarine w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Melbourne Tullamarine, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Melbourne Tullamarine mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Melbourne Tullamarine?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Melbourne Tullamarine obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Melbourne Tullamarine