Menu

Wyloty - Loty z Odessa Intl Airport

Odessa Intl Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Filmowe schody

  Prowadzące z portu do Bulwaru Przymorskiego i dalej – do starej części miasta gigantyczne schody przeszły do historii i stały się ikoną kina dzięki słynnemu reżyserowi Siergiejowi Eisensteinowi. W swoim filmie „Pancernik Potiomkin” umieścił scenę masakry ludności przez maszerujący po schodach w dół oddział carskiej armii. Choć ta scena jest fikcyjna, to sławne odeskie schody tak zrosły się z legendą, że w 1955 roku nadano im oficjalną nazwę – Schody Potiomkinowskie.

 • Delfinarium

  Na nabrzeżu przy olbrzymim Parku Szewczenki stoi charakterystyczny budynek, mieszczący… delfinarium. Ten całoroczny obiekt daje możliwość nie tylko obserwowania tych wdzięcznych zwierząt, ale także aktywnego udziału w zabawie – chętni mogą pod okiem instruktorów popływać w basenie z delfinami!

 • Miasto wielu kultur

  Odessa, ze względu na swoje położenie i znaczenie od wieków była miastem styku kultur – oprócz Ukraińców i Rosjan, było także zamieszkane przez Żydów, Polaków, Niemców, a nawet Greków. O kulturalnym pejzażu miasta świadczy też fakt, że mieszkali tu przez pewien czas i polski wieszcz Adam Mickiewicz, i rosyjski mistrz poezji – Aleksander Puszkin.

Co warto zobaczyć w Odessie?

Największy morski port Ukrainy to miasto o wielowiekowej historii, pełne świadectw dawnej wielkości. Odessa zwana jest Perłą Morza Czarnego – to określenie jest zupełnie uzasadnione, bowiem miasto do dziś może poszczycić się nie tylko wieloma eleganckimi budynkami, ale też marką jednego z największych centrów turystycznych w regionie.

Założone w XV wieku przez Tatarów, miasto kilkukrotnie zmieniało przynależność państwową – panowali tu Litwini, Turcy i Rosjanie. Strategiczne położenie i wspaniały klimat uczynił z niego nie tylko centrum handlu imperialnej Rosji, ale też świetne miejsce do życia. O dawnej potędze Odessy jako wielkiego kosmopolitycznego portu, okna na świat Cesarstwa Rosyjskiego świadczy fakt, że na początku XX wieku było to czwarte najważniejsze miasto kraju – po Petersburgu, Moskwie i Warszawie. Właśnie z XIX i początku XX wieku pochodzi wiele okazałych zabytków jak Filharmonia Odeska, przepiękny Teatr Wielki Opery i Baletu, mieszczący muzeum sztuki Pałac Potockich, czy Park Preobrażeński z imponującym Soborem Przemienienia Pańskiego.

Odessa miała też swoje miejsce na kartach wielkiej historii. W trakcie rewolucji w 1905 roku doszło w mieście do strajku, do którego przyłączyła się zbuntowana załoga pancernika „Potiomkin”. To wydarzenie, a później jego stłumienie obiło się szerokim echem i zostało upamiętnione w słynnym filmie Siergieja Eisensteina.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Odessa Intl Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Odessa Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Odessa Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Odessa Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Odessa Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Odessa Intl Airport