Menu

Wyloty - Loty z Ostend-Brugia Intl Airport

Ostend-Brugia Intl Airport

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, francuski, niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Poruszanie się po mieście

  Poruszając się po Ostendzie, szczególnie wzdłuż plaż, najlepiej wybrać komunikację miejską. Najlepszą opcją są tramwaje, które są stosunkowo tanie, a jeżdżą często i są bardzo komfortowe.

 • Belgijska czekolada

  Będąc w Ostendzie z pewnością nie zabraknie Ci możliwości zakupienia prawdziwej, belgijskiej czekolady. Sklepy z pysznymi pralinkami znajdziesz na przykład przy ulicach Kapellestraat czy Christinastraat.

 • Wyjątkowy kościół

  Mówiąc o Ostendzie, nie można nie wspomnieć o neogotyckim kościele imienia św. Piotra i Pawła. Przepiękna, pochodząca z początku dwudziestego wieku, świątynia wywiera niesamowite wrażenie.

Co warto zobaczyć w Ostendzie?

Ostenda to miasto w północno-zachodniej Belgii, u wybrzeża Morza Północnego. Jest bardzo przyjemną, nadmorską miejscowością, której historia sięga trzynastego wieku, kiedy wioska rybacka w tym miejscu zyskała prawa miejskie. Lata świetności zaczęły się dla niej w dziewiętnastym wieku, kiedy ówczesny król wybrał ją na swoją letnią rezydencję.

Jest świetnym miejscem, by spędzić tu choć jeden dzień, podczas zwiedzania Belgii. Od Brugii dzieli je tylko piętnaście minut podróży pociągiem. a jeśli jesteś pasjonatem historii, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że również do Dunkierki nie jest stąd daleko, dojedziesz tam w niecałą godzinę.

Miasto znane jest z mola, szerokich, piaszczystych plaż oraz ciągnącej się wzdłuż nich pięknej promenady. To tu znajdziesz najwięcej restauracji, barów i hoteli. Szczególnie w okresie wakacyjnym, Ostenda przyciąga wielu turystów, a wśród nich nawet członków rodziny królewskiej! Z powodu swojej popularności nazywana jest królową belgijskich kurortów. Wśród innych nadmorskich miejscowości wyróżnia się zabudową, tuż przy plaży znajdują się domki jednorodzinne i bloki.

Co koniecznie zrobić, będąc w Ostendzie? Wybrać się do któregoś z nadmorskich barów i, w towarzystwie widoku pięknego Morza Północnego, raczyć się doskonałym, belgijskim piwem. Do tego talerz pysznych, świeżych owoców morza i przyjemne popołudnie, które najpewniej przemieni się w wieczór, gwarantowane!

Do jakich konkretnie miejsc warto wybrać się na kolację? Dużą popularnością cieszy się Bajatzu przy Kadzandstraat 12, gdzie zjesz dania kuchni śródziemnomorskiej, w dużej części oparte na, wspomnianych wcześniej, wspaniałych owocach morza. W Ostendzie znajdziesz także restaurację wyspecjalizowaną w marokańskich potrawach, to St Tropez przy Van Iseghemlaan 56. Na typowe, belgijskie dania zajrzyj z kolei do Lusitanii przy Visserskaai 35 lub do Eclips at Sea przy Van Iseghemlaan 85.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Ostend-Brugia Intl Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Ostend-Brugia Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Ostend-Brugia Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Ostend-Brugia Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Ostend-Brugia Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Ostend-Brugia Intl Airport