Menu

Wyloty - Loty z Puerto Maldonado Padre Aldamiz

Padre Aldamiz

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Surazo i friaje

  W okolicy Puerto Maldonado jest ciepło i wilgotno, ale raz na jakiś czas, za sprawą polarnego wiatru z południa, temperatura spada do kilku stopni Celsjusza. Zjawisko to nazywane jest surazo lub friaje.

 • Szukasz złota?

  Niektórzy przewodnicy, oprócz wyprawy do dżungli, oferują również wizytę u poszukiwaczy złota. Ci niechętnie odpowiadają o swojej pracy, ale są gotowi odsprzedać nie do końca legalnie wydobyty kruszec.

 • Duchowe oczyszczenie

  W wioskach za miastem znajduje się kilka ośrodków oferujących turystom duchowe oczyszczenie zgodnie z lokalnymi tradycjami. Na taki pobyt, połączony z piciem ayahuaski, warto zarezerwować sobie kilka dni.

Co warto zobaczyć w Puerto Maldonado?

Miasto założono w 1902 roku w lasach tropikalnych Amazonii, u zbiegu rzek Tambopata i Madre de Dios. To świetny punkt wypadowy dla osób, które chcą zwiedzić pobliskie parki narodowe - Manú i Bahuaja-Sonene oraz rezerwat Tambopata. To jedne z najbardziej dziewiczych lasów deszczowych na świecie.  

Zwiedzanie miasta zacznij od Obelisku u zbiegu Avenida Fitzcarrald i Madre de Dios. Znajduje się w nim wieża widokowa, z której roztacza się widok na całe Puerto Maldonado oraz tropikalny las. Nie zabytki, a właśnie przyroda są najmocniejszą stroną miasteczka. Koniecznie odwiedź wyspę małp. To miejsce, gdzie żyje wiele gatunków tych stworzeń. Są przyzwyczajone do wizyt turystów, dzięki czemu nie są płochliwe. Co odważniejsze siadają ludziom na ramionach i rozglądają się za jedzeniem.

Gorąco? Na Plaza de Armas dostaniesz pyszne lody z lokalnych owoców. Obok, na targowisku, skosztujesz świeżo wyciskanych soków, a nawet zjesz tani obiad, np. kulki z kurczaka zawinięte w liście i gotowane na parze. Jeśli wolisz wizytę w restauracji, w Puerto Maldonado skosztujesz doskonałej amazońskiej kuchni. Obowiązkowo skosztuj ceviche, czyli sałatki z ryby marynowanej sokiem z limonki, słodkich ziemniaków, kukurydzy i awokado. Najlepszą podają w Burgos’s Restaurant przy 26 de Diciembre, tuż obok terminalu promowego.

Wyprawa w głąb dżungli nie jest zarezerwowana dla zwolenników survivalu. Przemysł turystyczny w Peru jest na tyle dobrze rozwinięty, że nawet początkujący turysta może znaleźć atrakcję na miarę swoich możliwości. W Puerto Maldonado właściwie od razu po przybyciu zostaniesz zaczepiony przez lokalnego przewodnika. W ofercie jest wszystko - od spacerów wyznaczonymi ścieżkami w rezerwatach po kilkudniowe pobyty w chatkach w sercu dżungli i próby nawiązania kontaktu z tutejszymi plemionami. Jest w czym wybierać. Upewnij się tylko, że Twój przewodnik ma odpowiednią licencję.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Puerto Maldonado Padre Aldamiz znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Puerto Maldonado Padre Aldamiz mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Puerto Maldonado Padre Aldamiz mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Puerto Maldonado Padre Aldamiz?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Puerto Maldonado Padre Aldamiz obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Puerto Maldonado Padre Aldamiz

Tablica lotów: Puerto Maldonado