Menu

Wyloty - Loty z Vathy Samos

Samos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Gdzie wieczorem?

  Jak przystało na portowe miasteczko, Vathy pełne jest nadmorskich tawern, w których spędzić można cały dzień i noc, słuchając  morskich opowieści. Nie brakuje tu również nocnych klubów. 

 • Muzeum Wina

  Naprzeciwko nabrzeża dla promów znajduje się Muzeum Wina z Samos. Poznasz tutejszą tradycję i skosztujesz najlepszych gatunków win produkowanych na wyspie.

 • Świecznik z Indii

  W kościele Agios Spyridonas, wybudowanym w 1909 roku, zachwycą cię filary wykute w marmurze przywiezionym z Izmiru oraz srebrne kandelabry sprowadzone z Indii. 

Co warto zobaczyć w Vathy?

Niewielkie, malownicze miasteczko na greckiej wyspie Samos swoja urodą od lat przyciąga turystów. Już w XVI wieku działał tu jeden z najważniejszych greckich portów. 

Pomimo dużych zniszczeń, których dokonało trzęsienie ziemi w 1953 roku, miasteczko nadal ma swój urok. Zaledwie kilka budynków przetrwało kataklizm w nienaruszonym stanie, ale pozostałe mieszkańcy samodzielnie odbudowali na wzór dawnych domów. Od 1978 roku obowiązuje tu ustawa, zgodnie z którą nowe budynki mogą być stawiane wyłącznie w określonym, tradycyjnym stylu z wykorzystaniem konkretnych kolorów. Dzięki temu spacerując po miasteczku możemy odnieść wrażenie, że czas się tu zatrzymał.

Najciekawsze zabytki w Vathy to domy bogatych rodzin – Karavias i Drakoulis oraz świątynie. Przyjrzyj się kościołowi św. Grzegorza czy katedrze z niesamowitymi drewnianymi ikonostasami. W tutejszym Muzeum Archeologicznym zobaczysz najwspanialsze znaleziska, które przetrwały na wyspie od starożytności. Najstarsze przedmioty pochodzą z VI wieku p.n.e. Największą dumą muzeum jest mierzący 5,5 m wysokości kuros, pomnik mężczyzny przywieziony ze świątyni Hery w pobliżu Pitagorio.

Pobliska plaża ma ok. 1 km długości. Niby niewiele, ale każdy powinien znaleźć tu dla siebie miejsce. Niemal na całej długości ma długie, łagodne zejście do wody, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi. 

Gdy zgłodniejesz, koniecznie zajrzyj do którejś z tutejszych knajpek. Niemal w każdej podstawą menu są ryby. Mięso oczywiście również dostaniesz, ale to właśnie świeżo złowione sardynki czy szprotki są bazą popisowych dań tutejszej kuchni. W tawernie Artemis przy Kefalopoulou 4 koniecznie zamów “pandremenos sardeles”. “Pandremenos” to w języku greckim oznacza “małżeństwo”. Co więc dostajesz na talerzu? Sardynki podawane są w parach. I doskonale smakują.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Vathy Samos znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Vathy Samos mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Vathy Samos mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Vathy Samos?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Vathy Samos obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Vathy Samos