Menu

Wyloty - Loty z Santiago Cibao

Cibao

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Co robić?

  Santiago de los Caballeros obfituje w możliwości spędzenia wolnego czasu, w zależności od preferencji można tu odwiedzać: muzea, zabytki, kasyna oraz centra handlowe.

 • Klimat

  Występuje tu typowy karaibski klimat z wysokimi temperaturami oraz wysoką wilgotnością. Grudzień oraz styczeń są najzimniejszymi miesiącami, z temperaturą wahającą się pomiędzy 18 a 29 stopniami Celsjusza, natomiast lipiec i sierpień są najgorętsze - temperatura mieści się wtedy w przedziale od 22 do 33 stopni Celsjusza.

 • Sport

  Baseball to najpopularniejsza dyscyplina sportowa w Santiago de los Caballeros. Swoją siedzibę ma tu baseballowa drużyna Aguilas Cibaeñas.

Co warto zobaczyć w Santiago de los Caballeros?

Santiago de los Caballeros to drugie pod względem liczby ludności miasto Republiki Dominikany, stolica prowincji Santiago oraz centralny ośrodek północnej części kraju. Santiago posiada rozwiniętą sieć miast partnerskich, dzięki czemu jego mieszkańcy mogą utrzymywać kontakty z obywatelami innych krajów. Do tej grupy należą: Hawana (Kuba), Mayagüez i San Juan (Portoryko), Santiago de Compostela (Hiszpania) i San Salvador (Salwador).

Miasto Santiago de los Caballeros to ważny ośrodek gospodarczy oraz regionalne centrum handlowo – usługowe dla Cibao, czyli północnej części Republiki Dominikany.  

Warto zajrzeć do dzielnicy mieszczącej ośrodki kulturalne. Można tu odwiedzić Teatr Wielki Cibao, Centrum Kultury, Dom Sztuki, La 37 de las Tablas i Centrum Kultury Eduardo León Jiméneza, jedno z najważniejszych w Ameryce Łacińskiej i Karaibach. Wśród innych atrakcji znajdziemy Katedrę św. Jakuba Apostoła, Palacio Consistorial, Hotel Matum, stadion Cibao oraz pomnik Monumento de Santiago.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Santiago Cibao w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Santiago Cibao, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Santiago Cibao mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Santiago Cibao?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Santiago Cibao obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Santiago Cibao