Menu

Wyloty - Loty z Tallinn Lennart Meri

Lennart Meri

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: estoński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Sztuka z piernika

  Na przełomie grudnia i stycznia zajrzyj do Galerii Designu i Architektury, gdzie odbywa się Piparkoogi Maania, czyli piernikowe szaleństwo. Na wystawie znaleźć się może dosłownie wszystko, byle było wykonane z piernika.

 • Gdzie na kawę?

  Ristikheina Kohvik przy Ristiku tn 57 to ulubione kawiarnia okolicznych mieszkańców. Mają tu najpyszniejsze ciasta w całym mieście! Kawiarnia ma również filie w dzielnicy Pelgulinn, na rynku Balti Jaam oraz w centrum miasta.

 • Gdzie na obiad?

  Szczególnie polecamy Rataskaevu 16 pod tym samym adresem. Dostaniesz tu wyśmienitego grillowanego łososia, polędwicę wołową w sosie z czerwonego wina na brokułach oraz duży wybór dań wegetariańskich.

Co warto zobaczyć w Tallinie?

Największe miasto Estonii urzeka architekturą, historią i kuchnią. Dawniej miasto fińskich kupców, dzisiaj kulturalne serce kraju. Wiadomo, że w X wieku miasto było już prężnie działającym ośrodkiem gospodarczym. Pierwotnie było to miasto duńskie, potem estońskie, przeszło również przez ręce rosyjskie. Od 1918 roku, od ogłoszenia niepodległości Republiki Estońskiej, Tallinn jest stolicą kraju. 

Zawiłe dzieje kraju mają swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w architekturze stolicy. Obok cerkwi prawosławnych, należących do mniejszości rosyjskiej, znajduje się tu wiele luterańskich kościołów. Najciekawszym z nich jest gotycka katedra z 1243 roku, wzniesiona na wzgórzu Toompea. Wielokrotnie przebudowywano ją, do gotyckich murów dodając np. barokowy hełm wieży. W środku zobaczyć możesz sztukę charakterystyczną dla dawnych wieków - zbiór epitafiów nagrobnych, stworzonych pomiędzy XIII a XVII wiekiem. 

Zastanawiasz się, kiedy najlepiej wybrać się do Tallinna? Polecamy grudzień, gdy średniowieczne stare miasto pokryte jest śniegiem, a wokół rozstawione są stragany na świąteczny jarmark. Kupisz tu zarówno świąteczne dekoracje, ciepłe rękawiczki, jak i tradycyjne świąteczne przysmaki. Na placu przed ratuszem zachwyci Cię ogromna choinka. Koniecznie spróbuj też jazdy na łyżwach po odkrytym lodowisku w centrum Starego Miasta. A po zabawie wstąp do jednej z pobliskich knajpek na grzane wino. 

Jakie pamiątki warto przywieźć z Tallinna? Przede wszystkim rękodzieło. Pomimo wszechobecnej nowoczesności, w mieście zachowały się dawne tradycje wytwarzania różnych przedmiotów domowego użytku - ceramiki, mebli i przedmiotów z drewna, a także biżuterii czy strojów. Eleganckie, choć dość drogie pamiątki znajdziesz w butikach przy ulicy Viru na Starym Mieście. Po nieco tańsze możesz wybrać się do mniej turystycznej dzielnicy Rotermanni. Klasyczne tallińskie pamiątki to wełniane swetry w ludowe wzory, filcowe kapelusze oraz naczynia wykonane z drewna jałowca.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Tallinn Lennart Meri w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Tallinn Lennart Meri, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Tallinn Lennart Meri mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Tallinn Lennart Meri?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Tallinn Lennart Meri obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Tallinn Lennart Meri