Menu

Wyloty - Loty z Tromso Langnes

Langnes

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Tymczasowa siedziba rządu

  Podczas II Wojny Światowej, gdy Niemcy zajęli teren Norwegii, jego rząd miał tutaj swoją siedzibę. Dzięki temu, że wody oceanu tu nie zamarzają, port mógł cały czas obsługiwać ruch morski.

 • Wszystko “naj”

  Miasto chwali się tym, że ma najdalej na północ wysunięty uniwersytet, katedrę protestancką. ogród botaniczny, a nawet najdalej położony browar, produkujący takie piwa jak Mack Pilsner, Haakon czy Isbjørn.

 • Niezwykły sklep

  Przy Kirkegata 6 znajduje się komis Tromsø Bruktbokhandel, jeden z najbardziej popularnych sklepów w mieście. W tym oryginalnym miejscu kupisz książki i gry, a przede wszystkim poczujesz klimat miasta.

Co warto zobaczyć w Tromso?

Tromsø to największe miasto północnej Norwegii. Mimo tego, że znajduje się za kołem podbiegunowym, panujący tu klimat nie jest tak surowy, jak mogłoby się wydawać. Noc polarna trwa w tym miejscu od końca listopada do połowy stycznia, natomiast dzień polarny - od połowy maja do końca lipca.

Tromsø, nazywane wrotami do arktycznego świata, jest znakomitym miejscem do podziwiania wspaniałego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Można obserwować je między wrześniem a marcem, choć niestety jej występowania nie można przewidzieć, bo zależy od wielu czynników, w tym od zmiennej pogody.

Około czterech kilometrów od Tromsø znajduje się wzgórze Storsteinen, na które możesz się wybrać, chcąc podziwiać panoramę miasta. Funkcjonuje tu kolejka linowa Fjellheisen, którą wjedziesz na wysokość 420 metrów, skąd zobaczysz miasto, otaczające je góry, a - mając szczęście - także wspomnianą wcześniej zorzę polarną lub białe noce.

Jeśli jesteś entuzjastą spędzania czasu na świeżym powietrzu, w Tromsø znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Organizowane są tu spływy kajakowe, można wędkować (co w arktycznych okolicznościach przyrody jest świetnym doświadczeniem, nawet jeśli zwykle nie jesteś miłośnikiem połowów), spacerować, a nawet przejechać się psim zaprzęgiem! Szczególnie warto wykorzystać także możliwość podziwiania jednego z najwspanialszych bogactw naturalnych Norwegii - fiordów. Codzienne z miejskiego portu wypływają statki, warto popłynąć zatem w rejs, by je obejrzeć.

Dzięki temu, że w mieście mieszka ponad sto różnych narodowości, skosztujesz tu świetnych dań z kuchni całego świata.Gdzie zatem wybrać się na obiad lub kolację? Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Mathallen przy Gronnegata 58/60, słynące z kuchni skandynawskiej. Na szybki lunch zajrzyj do Huken Pub przy Strandgata 22. Mając ochotę na owoce morza, wybierz z kolei Emma's Drommekjokken - wyjątkowo popularną restaurację, której adres to Kirkegata 8 lub Fiskekompaniet, zlokalizowaną przy Killengrens gate.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Tromso Langnes w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Tromso Langnes, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Tromso Langnes mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Tromso Langnes?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Tromso Langnes obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Tromso Langnes