Menu

Wyloty - Loty z Walencja Manises

Manises

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Muzea

  34 miejskie muzea ukazują bogatą historię, kulturę i architekturę Walencji. Warto doświadczyć XVIII-wiecznego klimatu w Muzeum Ceramiki, rzemieślniczego dziedzictwa w Muzeum Jedwabiu czy potęgi techniki w Muzeum Nauki.

 • Port i plaże

  Strefa przybrzeżna to najbardziej gwarna część miasta, w której zawsze coś się dzieje. Skupia też najważniejsze zabytki miasta, unikalne budynki oraz niezliczone sklepy i restauracje z pięknym widokiem na morze.

 • Na jedwabnym szlaku

  Walencja może poszczycić się posiadaniem jednego z największych targów w Europie, zlokalizowanym w zabytkowej hali Mercado Central. Warto też odwiedzić gotycki budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Co warto zobaczyć w Walencji?

Położona na wybrzeżu Morza Śródziemnego Walencja wita gości pięknymi plażami, przytulnymi hotelami i usługami na wysokim poziomie. Podobnie jak w większości nadmorskich miast Hiszpanii, nie brakuje tu zabytków i obiektów ważnych dla europejskiej kultury.

Miasto zostało założone jako kolonia rzymska w 137 roku p.n.e., a później rządzone było kolejno przez Maurów, Wizygotów i Arabów. Jednym z arcydzieł architektonicznych i zarazem symbolem Walencji jest gotycka katedra zbudowana w 1262 roku, nie można też pominąć słynnej Wieży Zegarowej. Bardzo interesujący jest również Stary Rynek w centrum miasta. Warto też odwiedzić ultranowoczesne planetarium, miejskie kościoły z różnych epok oraz centrum kulturalno - rozrywkowe Ciudad de las Artes y las Ciencias.

Plaże w Walencji z pewnością też przypadną do gustu przyjezdnym. Pełne gorących emocji wakacje można spędzić nad czystą wodą, wygrzewając się na pięknym jasnym piasku. W jednym z licznych barów na plaży w ciągu dnia można ochłodzić się mrożonym koktajlem, a w nocy zaszaleć na świetnej imprezie. Plaża w Walencji jest bowiem centrum życia nocnego miasta – co krok natkniemy się tu na bary i nocne kluby, które każdego wieczora tętnią życiem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Walencja Manises w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Walencja Manises, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Walencja Manises mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Walencja Manises?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Walencja Manises obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Walencja Manises