Menu

Wyloty - Loty z Valencia Arturo Michelena

Arturo Michelena

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliwar wenezuelski (VEF)

 • Parque Recreacional Sur de Valencia

  W tym parku znajduje się druga największa na świecie arena walk byków (Plaza Monumental de Valencia), a także Instytut Antropologii i Historii, place zabaw, ogrody oraz sztuczne jeziora.

 • Katedra w Valencii

  Budowę katedry rozpoczęto w 1850 roku. Trwała 28 lat, w związku z tym jej architektura jest bardzo eklektyczna. Świątynia jest poświęcona patronce miasta Virgen del Socorro Patrona de Valencia.

 • Cerro del Casupo

  To naturalny park leśny rozciągający się w górach, na północny zachód od miasta. Zajmuje aż 693 hektary i obejmuje bujny, wiecznie zielony las tropikalny.

Co warto zobaczyć w Valencii?

Valencia to trzecia pod względem wielkości aglomeracja w Wenezueli oraz ważny ośrodek przemysłowy. To także miasto znane ze swoich uniwersytetów, obiektów kulturalnych, czy muzeów, a także pięknych widoków i urokliwych parków.

Warto wybrać się do Parque Negra Hipólita, by obejrzeć wspaniałe ogrody oraz rozrzucone po całym terenie muszle koncertowe. Park zajmuje zielone brzegi rzeki Cabriales i wspaniale się w nią wpisuje. To miejsce idealne na spacery, ćwiczenia lub po prostu na znalezienie odskoczni od pędu miejskiego życia. Wspomniany park łączy się z położonym nieco na zachód Parque Fernando Peñalver, a całość układa się w duży zielony kompleks rekreacyjny. Innym sposobem na podziwianie przyrody jest udanie się do Aquarium Valencia. To jedno z największych i posiadających największą kolekcję akwariów na świecie. Można podziwiać tu wiele gatunków ryb, w tym tych najrzadziej występujących.

Przyroda to niejedyne oblicze Valencii. Miasto posiada także miejsca, które mocno są związane z historią. Warto wspomnieć o Arco de Carabobo, monumentalnym założeniu, upamiętniającym bitwę w trakcie wojny o niepodległość Wenezueli z 24 czerwca 1821. Wówczas oddziały powstańców pod wodzą Simona Bolivara pokonały wojska hiszpańskie, co w rezultacie przyniosło krajowi niepodległość. Zobacz również zbudowany w 1772 roku Kapitol, niegdyś klasztor, a dziś budynek biurowy mieszczący administrację stanu Carabobo.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Valencia Arturo Michelena w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Valencia Arturo Michelena, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Valencia Arturo Michelena mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Valencia Arturo Michelena?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Valencia Arturo Michelena obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Valencia Arturo Michelena