Menu

Wyloty - Loty z Viru Viru Intl Airport

Viru Viru Intl

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Ataki indian

  Pierwotnie miasto Santa Cruz zostało założone 200 km na wschód od obecnej lokalizacji, jednak hiszpańscy osadnicy musieli się przenieść z powodu częstych ataków tubylców. 

 • Łagodny klimat tropikalny

  Średnia roczna temperatura w Santa Cruz to 23 st. C, a dzięki położeniu 1200 m n. p. m. Klimat nie jest tak wilgotny. Uciążliwe mogą być natomiast chłodne wiatry znad Argentyny zwane surazos

 • Bogate miasto

  Region Santa Cruz stanowi 80 proc. krajowej produkcji rolnej, dochody miasta stanowią z kolei aż 35 proc. Krajowego PKB. Dlatego jest celem migracji wielu mieszkańców Boliwii. 

Co warto zobaczyć w Santa Cruz de la Sierra?

Zdecydowanie jedno z wartych odwiedzenia miast Boliwii. Większe od La Paz i stolicy Sucre. Założone w połowie XVI wieku, dziś jest zamieszkiwane przez blisko 1,5 mln osób, i zaliczane jest do najszybciej rozwijających się miast na świecie. Choć przez większość swojej historii było niewielką osadą na przedmieściach. Sytuacja zmieniła się dopiero w połowie XX wieku na skutek reform agrarnych i gruntowych, które sprawiły, że miasto zaczęło rosnąć w bardzo szybkim tempie.

Santa Cruz jest obecnie jednym z zamożniejszych miast Boliwii, to tutaj emigrują mieszkańcy z uboższych części kraju. W ciągu ostatnich 50 lat wyrosło też na biznesową stolicę kraju. Ale mimo intensywnego rozwoju, udało się ochronić tutaj lokalną kulturę, która przyciąga turystów. Znajdziemy tutaj atrakcję zarówno dotyczące historii naturalnej, poprzez sztukę religijną aż po najnowszą sztukę współczesną. Prężnie rozwija się również młody rynek sztuki.

Miasto charakteryzuje się ciekawym układem ulic, bowiem zbudowane jest na okręgu, który stopniowo się rozrasta. Serce Santa Cruz stanowi dzielnica Centro, gdzie pozostało sporo budynków z epoki supremacji hiszpańskiej w tym regionie. Dzielnica zbudowana jest wokół głównego placu 24 Sierpnia przy którym zachowały się odrestaurowane kolonialne zabudowania. W okolicznych wąskich uliczkach roi się od małych restauracji i sklepików.

Ważniejsze miejsca, które warto zobaczyć w mieście to na pewno Basílica Menor de San Lorenzo, z której dzwonnicy roztacza się widok na miasto, lokalny ogród zoologiczny, w którym można zobaczyć lokalne gatunki ptaków, czy wolno chodzące leniwce. Z kolei Artecampo to najlepsze miejsce na nabycie ludowego rękodzieła, znajdziemy tu m.in. tradycyjne hamaki, tkaniny, papier czerpany ii naturalne abażury.

Mówiąc o Santa Cruz de la Sierra nie sposób pominąć tutejszej kuchni, która jest unikalna w skali kraju. Charakteryzuje się wyrazistym smakiem dzięki lokalnym przyprawom takim jak urucum i owocami achachairu, guapuru i guabira. Najbardziej typowe potrawy dla tego miejsca to: Majadito, czyli risotto z masłem charco, kaczką lub kurczakiem, podawany w dwóch wariantach: majadito tostado lub majadito batido. Locro to z kolei zupa z ryżu i kury z ziemniakami, cebulą, czosnkiem i oregano. Tylko tutaj dostaniemy też drinki takie jak Somó i Chicha. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Viru Viru Intl Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Viru Viru Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Viru Viru Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Viru Viru Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Viru Viru Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Viru Viru Intl Airport