Menu

Wyloty - Loty z Bursa Yenisehir

Yenisehir

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Miejsce powstania kebabu İskender

  W Bursie powstał specyficzny rodzaj kebabu – İskender. Na placku pide i jogurcie układane są cienkie plastry mięsa, podawane z grillowanymi warzywami i sosem pomidorowym. Pyszne i sycące!

 • Motoryzacja w Bursie

  W Bursie swoje siedziby mają fabryki wielu marek samochodów. Ciekawostką jest, że Fiat w tym regionie pod swoją nazwą znany jest od niedawna, wcześniej brał udział w rynku jako Tofaş.

 • Kolor meczetu

  Z pewnością, wybierając się do Bursy, usłyszałeś o Zielonym Meczecie. Pamiętaj jednak, aby szukając go w mieście, nie rozglądać się za tym kolorem – bowiem zieleń króluje w tej świątyni w środku!

Co warto zobaczyć w Bursie?

Bursa – pierwsza stolica Imperium Osmańskiego, położona w północno-zachodniej części Turcji, w odległości około dwudziestu pięciu kilometrów od wybrzeża Morza Marmara. W 2014 roku została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Bursa położona jest u stóp góry Uludağ, która jest centrum sportów zimowych w Turcji, a także zapewnia źródła wody od lat znanych ze swoich leczniczych właściwości. Uludağ, sięgająca ponad 2500 metrów, jest najwyższym szczytem regionu Marmara. Według legend i mitów to z jej wierzchołka bogowie mieli obserwować przebieg wojny trojańskiej. Być może to z tego powodu góra nazywana jest tureckim Olimpem!

Pasjonatów historii Imperium Osmańskiego z pewnością zainteresuje fakt, że w Bursie, dzięki temu, że była jego stolicą, znajduje się wiele mauzoleów władców tamtego czasu. Wśród nich między innymi grobowiec Osmana, założyciela Imperium. W starej dzielnicy miasta będziesz mógł podziwiać także inne budowle z czternastego i piętnastego wieku, w tym meczety, będące niemal książkowymi przykładami architektury tamtych czasów. Interesującym budynkiem, choć z zupełnie innych powodów, jest centrum handlowe Zafer Plaza, mające kształt szklanej piramidy.

Jeśli zechcesz zrobić zakupy w nieco bardziej tradycyjny sposób, wybierz się na targ. Najbardziej popularny jest Kryty Bazar, którego historia sięga podobno czternastego wieku! Ogromną jego zaletą jest to, że nie ma tu wielu turystów, dzięki czemu ceny nie są zbyt wygórowane. Innym interesującym targiem jest Koza Han, na którym sprzedawane są głównie jedwabne tkaniny.

Jeśli zechcesz skosztować dań regionalnej kuchni, mamy dla Ciebie kilka restauracyjnych rekomendacji. Z bardzo dobrych potraw tureckich słyną na przykład Uludag Kebapcisi przy Uluyol Sirin Sokak 12 czy Tavaci Refik, której adres to Canbali Mahallesi, Sifa Sokak 9. Jeśli natomiast najdzie Cię ochota na owoce morza, udaj się do restauracji By Ahtapotus przy Akademi Caddesi 10/B.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Bursa Yenisehir znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Bursa Yenisehir mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Bursa Yenisehir mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Bursa Yenisehir?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Bursa Yenisehir obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Bursa Yenisehir