Menu

Tanie loty z Atalaya do Monteria

Pokaż filtry

Monteria

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Pasaje del Sol

  Deptak, na którym znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować. Uliczka handlowa, gdzie kupisz pamiątki, zjesz pyszny obiad, a wieczorem dasz się porwać szaleństwu w klubie nocnym.

 • Odpręż się

  By odpocząć od zgiełku miasta, wybierz się do Ronda del Sinú na wschodnim brzegu rzeki. To park rekreacyjny, w którym swobodnie żyją iguany i małpy.

 • Perła na rzece

  Mające blisko pół miliona mieszkańców miasto uważane jest za jedno z dziesięciu najważniejszych w Kolumbii. Nazywane jest La Perla del Sinú – perła rzeki Sinú.

Co warto zobaczyć w Monterii?

Prawdopodobnie pierwszymi ludźmi na tym terenie byli Indianie Zenú, którzy zamieszkiwali nad brzegiem rzeki. Hiszpańska kolonia została założona w 1777 roku przez Antonio de la Torre y Miranda. Nazwał je San Jerónimo de Buenavista, na cześć świętego Jeronimo, ale mieszkańcy woleli nazwę Monteria. 

Początkowo Monteria znajdowała się po wschodniej stronie rzeki. Miranda przeniósł je na zachodni brzeg. Jednak już w 1803 roku miasteczko spalili tubylcy. Mieszkańcy ponownie przenieśli się na wschodnią stronę. W ostatnich latach popularniejszym miejsce do mieszkania ponownie staje się zachodnia część miasta. 

Na pokonanie rzeki Sinu są dwa sposoby. Pierwszy, oczywisty, to przejazd taksówka lub autobusem miejskim po ogromnym moście. Drugi sposób jest znacznie starszy i charakterystyczny dla Monterii. To planchones – zadaszone drewniane tratwy, które poruszają się od jednego brzegu do drugiego i przypominają tramwaj – przyczepione są do sznurów, które z kolei sięgają obu brzegów. Polecamy przynajmniej raz podróż taką tratwą. 

Po całym mieście najtaniej poruszać się motocyklową taksówką. Oprócz wtorków. W ten dzień, w ramach ochrony środowiska, motocykle mają zakaz poruszania się. Wsiadając do każdej taksówki pamiętaj, by najpierw zapytać o cenę, którą możesz negocjować. W nocy taksówki są znacznie droższe. 

Jednym z najpiękniejszych kolonialnych zabytków Monterii jest Katedra San Jeronimo. Cały budynek pomalowany jest na biało. Detale podkreśla złoty kolor. Na każdym z czterech boków widocznej z daleka wieży znajduje się zegar. Wnętrze z kolei jest skromne. Na święta katedra jest pięknie oświetlona. 

Tanio, szybko i smacznie zjesz w Pasta e Salsa przy Carrera 4. Serwują tu włoską kuchnię – ravioli, makarony i zupy. Wybór nie jest duży, ale dania świeże i sycące. Z kolei we Freeminds Gastro Bar każde danie jest oryginalna przygoda kulinarną. To klasyczne pizze czy burgery w nietypowej formie czy z oryginalnymi dodatkami. Tu na pewno zjesz zdrowo.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Atalaya do Monteria znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Atalaya do Monteria mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Atalaya do Monteria mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Atalaya do Monteria?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Atalaya do Monteria obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Atalaya Monteria

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Monteria

Znajdź nocleg w Monteria