Menu

Tanie loty z Lublina do Petroliny

Pokaż filtry

Petrolina

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Idealny relaks

  Balneário de Pedrinhas oraz wyspy: Ilha do Fogo, Ilha do Massangano, Ilha do Rodeadouro, Ilha do Maroto to najlepsze miejsca do kąpieli w czystych wodach rzeki São Francisco.

 • Skaliste skojarzenia

  Nazwa miasta pochodzi od słów: pedra i linda (portug. piękna skała). Piękną skałą określono kamień wydobywany z kamieniołomu nad brzegiem rzeki, którym ozdobiono fasadę katedry.

 • Miasto eksportu

  Z obszaru aglomeracji Petrolina-Juazeiro pochodzi aż 90 proc. eksportowanych z Brazylii owoców mango i 30 proc. sprzedawanych za granicą winogron.

Co warto zobaczyć w Petrolinie?

Petrolina to miasto w północno-wschodniej Brazylii w stanie Pernambuco. Położone jest nad São Francisco – rzeką, której wody w 1982 roku zamieniły nieurodzajne pustynne ziemie regionu w jeden z największych sadów Brazylii. „Cud Petroliny”, jak mówią o nim mieszkańcy, wpłynął nie tylko na krajobraz tego obszaru, ale przede wszystkim na życie setek tysięcy ludzi, którzy znaleźli stabilne zatrudnienie w sadownictwie.
 
Dużą rolę w rozwoju Petroliny odegrał biskup Dom Malan, który przybył do miejscowości w 1924 roku z misją założenia nowej diecezji. Działalność duchownego nie ograniczała się do krzewienia wiary. Dostrzegł potrzebę dostępu do edukacji i fachowej opieki medycznej. Dzięki niemu powstały: katedra, kościoły, pałac diecezjalny, szkoły i szpital. Poznawanie miasta warto zacząć od wizyty w katedrze Sagrado Coração de Jesus (Najświętszego Serca Pana Jezusa), która mieści się przy głównym placu, czyli Praça Dom Malan. Dwie strzeliste wieże, kamienna fasada i francuskie witraże tego neogotyckiego budynku robią ogromne wrażenie. 

Warto też zwiedzić najstarszy kościół miasta pw. Nossa Senhora Rainha dos Anjos (Matki Bożej Królowej Aniołów), który wybudowany został w stylu neokolonialnym. Wewnątrz zobaczyć można przywieziony z Madery wizerunek Matki Bożej, która jest patronką Petroliny. Wspaniałe widoki, idealne do uwiecznienia na pamiątkowych zdjęciach, rozciągają się z mostów na rzece São Francisco. Koniecznie wybierz się również do punktu widokowego Serrote do Urubu oraz na spacer brzegiem rzeki (Orla de Petrolina).

Żelazny punkt wycieczki po mieście to gastronomiczny kompleks Bodódromo. Znajduje się tam kilkanaście restauracji z doskonałą baraniną i jagnięciną oraz specjałami kuchni północnobrazylijskiej. Zjeść można tam również typowe dla tego regionu solone mięso kozie, którego receptura nie zmieniła się przez lata. Warto również skosztować świeżych owoców serwowanych na stoiskach ulicznych czy na targach. W tym rejonie polecamy restaurację Bode Assado do Angelo. Znakomite dania serwują także Carranca Gulosa oraz Flor de Mandacaru.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Lublina do Petroliny znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Petroliny mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Petroliny mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Lublina do Petroliny?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Lublina do Petroliny obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Lublin Petrolina

Tablica lotów:

Lublin Petrolina

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Petrolinie

Znajdź nocleg w Petrolinie