Menu

Lublin Luksemburg - Tanie loty

Luksemburg

 • Luksemburg
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: luksemburski, niemiecki, francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Luksemburskie sklepy

  Będąc w tym mieście, należy pamiętać, że sklepy otwarte są tu dość krótko. W tygodniu zakupy zrobisz do 19, w niedzielę – tylko do 13. To szczególnie ważne, jeśli decydujesz się na samodzielne gotowanie.

 • Muzea nie w poniedziałek

  Jeśli nie wyobrażasz sobie wizyty w Luksemburgu bez zwiedzenia choć kilku jego muzeów, powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że w poniedziałki większość z nich jest zamknięta.

 • Multikulturowe miejsce

  Niezwykle ciekawym faktem jest to, że prawie 40% mieszkańców Luksemburga stanowią cudzoziemcy, dotyczy to oczywiście także jego stolicy. Jest to zdecydowanie najwyższy współczynnik w Europie.

Co warto zobaczyć w Luksemburgu?

Luksemburg – stolica kraju o tej samej nazwie. Nazywany małym – wielkim miastem, znajduje się na południu Luksemburga, u zbiegu rzek Alzette i Pétrusse. Niezaprzeczalnie miasto jest niezwykle ważnym punktem na politycznej mapie naszego kontynentu. Co jednak można robić, spędzając w nim weekend? Niech dobrą zapowiedzią dla miłośników zabawy będzie fakt, że wstęp do klubów jest tutaj darmowy, a imprezowiczów do domu odwozi bezpłatny autobus

Sam kraj leży w sąsiedztwie Belgii, Niemiec i Francji, chcąc zapytać o drogę, nastaw się zatem na używanie języka francuskiego lub niemieckiego, ponieważ z angielskim bywa różnie. Mieszkańcy miasta są jednymi z najbardziej zamożnych na świecie, co widać na każdym kroku – jeżdżą tu nowe samochody, a budynki utrzymane są w świetnym stanie. Nie będziesz chciał zakończyć spaceru po tym pięknym miejscu!

Jeśli podczas wycieczki zgłodniejesz, warto, abyś zajrzał do którejś z piekarni, rozrzuconych po całym mieście. Doskonała jakość tutejszego pieczywa, uznawana jest na całym świecie. Znajdziesz tu tak wiele jego rodzajów, że śmiało możesz żywić się nim przez cały dzień, bez obawy, że się znudzisz. Jeśli jednak zechcesz wybrać się na obiad do restauracji, również będziesz miał w czym wybierać. Na świetne dania kuchni śródziemnomorskiej, w tym ryby i owoce morza, udaj się do restauracji Athena przy 56 Rue Adolphe Fischer. Na niezwykle wyrafinowane potrawy we francuskim stylu wybierz się z kolei do Clairefontaine przy 9 Place de Clairefontaine lub do Le Sud przy 8 Rives de Clausen. 

Zwiedzając Luksemburg, zorientuj się, czy nie najbardziej korzystne okaże się dla Ciebie kupno Luxembourg Card. Występuje ona w wariantach jedno, dwu i trzydniowych i pozwala na wolny wstęp do wielu muzeów oraz darmowe przejazdy komunikacją miejską. Możesz zdecydować się na kartę dla jednej osoby lub dla całej rodziny (co ważne, wbrew nazwie, karta ta może być użytkowana nie tylko przez członków rodziny, ale także, na przykład, przez grupę znajomych). Zakupu karty dokonasz przez internet lub stacjonarnie, w wielu punktach na terenie całego kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Lublina do Luksemburga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Luksemburga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Lublina do Luksemburga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Lublina do Luksemburga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Lublina do Luksemburga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Lublinie