Menu

Wyloty Gazipasa - Loty z Gazipasy

Gazipasa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Zwiedzaj Sallune

  Ruiny starożytnego miasta znajdują się ok. 3,5 km od centrum dzisiejszego Gazipaşa. Najwygodniej podjechać taksówką. Zwiedzanie jest bezpłatne, ale przygotuj się na spacer wśród zarośli.

 • Zakupy na bazarze

  Jeśli chcesz zobaczyć, jak w Gazipaşa wygląda bazar, przyjedź tu w poniedziałek lub piątek. W poniedziałki działa targ z artykułami przemysłowymi i tkaninami, a w piątki – owocowo-warzywny.

 • W góry

  Miasto leży u podnóża gór Taurus, składających się z kilku pasm, ciągnących się przez 1500 km w głąb lądu. Z Gazipaşa organizowane są wyprawy w góry o różnym stopniu trudności.

Co warto zobaczyć w Gazipaşa?

W starożytności na terenie dzisiejszego miasta Gazipaşa istniała osada zwana Sallune lub Selinus, w której zginął rzymski cesarz Trajan. Najstarsze ślady wskazują, że osada istniała już ok. 2000 roku p.n.e., jednak przypuszcza się, że ze względu na doskonałe warunki do uprawy roli, ludzie musieli korzystać z tych ziem znacznie wcześniej. Wiadomo, że prowadził stąd szlak handlowy z Cyprem, a w II wieku p.n.e. Sallune zdobyli Rzymianie.

Po tamtych czasach pozostało kilka ciekawych zabytków - fragment akweduktu, symboliczny grobowiec upamiętniający śmierć Trajana, który dawniej składał się ze świątyni i grobu. W pobliżu zachowały się dwie rzymskie łaźnie - większa i mniejsza oraz agora. Drobniejsze znaleziska archeologiczne z terenu Sallune można zobaczyć w muzeum w sąsiedniej Alanyi.

Od 2011 roku, gdy wybudowano tu port lotniczy, spokojne, rolnicze miasteczko zmienia się w popularny turystyczny kurort. Mimo to nadal teren pokrywają ogromne połacie pól uprawnych. Na pasie wzdłuż wybrzeża możesz zobaczyć uprawę cytrusów i bananów. Niech nie zdziwią Cię szklarnie, które nawet w słonecznej Turcji bywają potrzebne. Uprawia się w nich przede wszystkim truskawki.

W chłodniejszy dzień przespaceruj się do wyjątkowo malowniczego portu, w którym cumuje kilkadziesiąt motorówek i małych łódek. A jeśli słońce mocniej przygrzeje, na pewno chętnie położysz się na pobliskiej piaszczystej plaży z widokiem na piękne pasmo górskie. Jeśli lubisz nurkować, może zainteresować Cię podwodna wyprawa do sąsiednich jaskiń.

Turcy uwielbiają jeść i karmić innych, dlatego właściwie w każdej restauracji, do której trafisz, dostaniesz pyszne, lokalne potrawy. Niezwykły, biesiadny klimat poczujesz na pewno w Adana Koco Ocakbasi & Restaurant przy Resatbey Mah. Turkkusu Cad. 13. Jeśli masz ochotę na domową zupę z ciecierzycy, zajrzyj do Tadim Ev Yemekleri przy Pazaryeri Caddesi 2.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Gazipasy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gazipasy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gazipasy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gazipasy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gazipasy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Gazipasie