Menu

Ryanair loty z Malagi do Mediolanu

Pokaż filtry

Mediolan

  • Informacje ogólne

    Język urzędowy: włoski
    Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
    Waluta: Euro (EUR)

  • Stolica mody

    Settimana della moda, czyli mediolański Fashion Week jest jednym z najsłynniejszych wydarzeń modowych na świecie i ma miejsce dwa razy w roku (w lutym i wrześniu). Wydarzenie gromadzi pełno celebrytów i jest mocno reklamowane - warto zobaczyć je chociaż raz w życiu!

  • Mediolan czyli zakupy

    Jeśli wybierasz się na zakupy, to Mediolan jest idealnym miejscem! Miejscowi polecają odwiedziny w  Galerii Vittorio Emanuele II – to olśniewające XIX-wieczne centrum handlowe.

  • Budynek, którego nie przegapisz

    Położony niedaleko Stazione Centrale Bosco Verticale to apartamentowiec usłany roślinami i małymi drzewkami na każdym balkonie. Dzięki temu z większej odległości wygląda jak pionowy ogród! Poza tym sam w sobie posiada interesującą architekturę.

Co warto zobaczyć w Mediolanie?

Mediolan - miasto kontrastów, rzuca na kolana swoimi imponującymi budowlami. Jedną z nich jest zapierająca dech w piersiach Il Duomo, która jest również symbolem miasta, jako że jest to jedna z największych katedr we Włoszech oraz w Europie. Jej zwiedzanie może kosztować nieco więcej niż byśmy sobie wyobrażali i zależy od wybranego rodzaju wycieczki, więc jeśli szukasz tańszych opcji, zobacz koniecznie:

Acquario Civico

Zabytkowe akwarium zlokalizowane jest na Viale Gadio pod numerem 2, w Parco Sempione. Pomimo że nie znajduje się pośród największych na świecie, to jest jednym z najstarszych działających tego typu obiektów (trzeci pod tym względem w Europie!). Dobra informacja – wstep jest darmowy!

Galleria Vittorio Emanuele II

Zlokalizowane przy Piazza Del Duomo, w samym centrum miasta, zabytkowe centrum handlowe onieśmiela swoją architekturą! To prawdziwy klejnot Mediolanu, a spacer jego alejkami sam w sobie jest atrakcją.

Rotonda della Besana

Przy Via Enrico Bascana pod numerem 12, zaledwie 20 minut od Il Duomo, znajduje się jedno z najbardziej interesujących miejsc w mieście. To dawny cmentarz dla ubogich otoczony krużgankami o kształcie zbliżonym do owalu z barokowym kościołem w centralnym miejscu. Obiekt wybudowany w XVIII wieku dziś służy do organizowania wydarzeń kulturalnych.

Przydatne informacje o lotniskach

Malaga Mediolan

Popularne linie latające na trasie Malaga - Mediolan

Tablica lotów:

Malaga Mediolan