Menu

Ryanair loty z Barcelony do Las Palmas

Pokaż filtry

Las Palmas

  • Informacje ogólne

    Język urzędowy: hiszpański
    Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
    Waluta: Euro (EUR)

  • Sombrero

    Jakie pamiątki przywieźć z Las Palmas? Dla mężczyzn obowiązkowo kapelusz. W mieście znajduje się kilku rzemieślników, m.in. przy Calle Triana, którzy ręcznie wytwarzają nakrycia głowy.

  • Szalona noc

    W Las Palmas nie zmrużysz oka. Koniecznie zajrzyj do Chester Club & Lounge przy Calle Simon Bolivar. Doskonała atmosfera i drinki ze świeżo wyciskanych soków. Czy trzeba czegoś więcej?

  • Coś na ząb

    Pyszne, domowe dania w rozsądnej cenie dostaniesz w The Couple przy Paseo Canteras. Polecamy tu szczególnie śniadania - jajka na boczku, talerze owoców, jogurt i świeżo wyciskane soki.

Co warto zobaczyć w Las Palmas?

Turystyczny raj na ziemi. Las Palmas de Gran Canaria ma wszystko, co potrzebne do szczęścia podczas wakacji - rozległe plaże z krystalicznie czystą wodą, możliwość uprawiania wielu sportów wodnych, wspaniałą architekturę i wiele zabytków oraz mnóstwo restauracji, barów i dyskotek, w których można balować do rana. W Las Palmas aż grzech kłaść się spać!

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Las Palmas, wybierz przełom lutego i marca. Wtedy w mieście organizowany jest doroczny karnawał, podczas którego całe Las Palmas tańczy na ulicach do białego rana w rytm gorących, latynoskich rytmów. Tradycja tutejszego karnawału sięga XVI wieku, gdy Hiszpanie przybyli na wyspę. Są wybory tradycyjnej królowej karnawału, jak i królowej drag queen. Suknie wszystkich kandydatek są prawdziwymi dziełami sztuki, zachwycającymi feerią barw. Wbrew powszechnym zwyczajom królową zostaje właścicielka najpiękniejszej sukni, nie uśmiechu.

Wszystkie plaże, zarówno miejskie jak i prywatne, są piaszczyste, łagodnie wchodzą do morza, a woda jest wyjątkowo czysta. Przy każdej plaży działa wypożyczalnia leżaków i parasoli oraz sprzętu do uprawiania sportów wodnych - od nurkowania, po narty wodne, windsurfing czy kitesurfing. Jeśli nie masz doświadczenia, a chcesz spróbować sportu z odrobiną adrenaliny, na miejscu dostaniesz wszystkie niezbędne instrukcje.

Gdy znudzi Cię leżenie na plaży, idź na spacer na starówkę - Veguetę. Zajrzyj do Katedry Santa Ana, zbudowanej ponad cztery wieki temu, największej świątyni na wyspie. Wnętrze Cię zaskoczy. Na przestrzeni lat wymieszały się tu style gotycki, renesansowy i barokowy. Nie możesz również przegapić wizyty w domu Krzysztofa Kolumba - Casa de Colon, gdzie zachowany został typowy dla wyspy styl - na bielonych ścianach wyraźnie odznaczają się drewniane drzwi, balkony i okiennice, których strzegą gargulce.

Przydatne informacje o lotniskach

Barcelona Las Palmas

Popularne linie latające na trasie Barcelona - Las Palmas

Tablica lotów:

Barcelona Las Palmas