Menu

Berlin Frankfurt - Tanie loty

Frankfurt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wino do pełna

  Każdego roku w sierpniu we Frankfurcie odbywa się tygodniowy festiwal wina jabłkowego, czyli Frankfurter Apfelweinfestival. W tygodniu w godzinach od 11 do 23, a w weekend od 11 do 24 na Roßmarkt możecie za niewielką opłatą kosztować go do woli – stoisk jest naprawdę wiele.

 • Dla szukających przygód

  Tuż obok Mainhattanu, w okolicy ulic Kaiserstraße oraz Taunus, zlokalizowana jest Dzielnica Czerwonych Latarń. To prawdziwe erotyczne centrum miasta z wielką liczbą legalnie działających domów publicznych. Nieśmiałym nie polecamy.

 • Dla zakochanych

  Chcesz zaimponować ukochanej osobie? Zabierz ją na zamknięty dla ruchu samochodowego żelazny most Eiserner Steg i powieście na nim kłódkę z waszymi imionami. Całus gwarantowany.

Co warto zobaczyć we Frankfurcie?

Frankfurt nad Menem to miasto o dwóch twarzach. Jedną stanowią stare dzielnice z budynkami zabytkowymi lub odbudowanymi w tradycyjnym stylu. Drugą jest natomiast dzielnica finansjery z rekordowo wysokimi drapaczami chmur, w których swoje siedziby mają największe światowe instytucje finansowe. Miejsce to określa się mianem Mainhattanu, czyli Manhattanu położonego nad rzeką Men (niem. Main). Będąc tam, wypatruj najwyższego budynku w Niemczech, czyli mierzącej 256 metrów Commerzbank Tower, a także Main Tower, gdzie za 6,5 euro możesz wjechać na taras widokowy i podziwiać panoramę całego miasta. Musisz też zrobić sobie zdjęcie z pomnikiem europejskiej waluty – szukaj go przy Willy Brandt Platz.

Miłośnicy tradycji powinni kierować się na starówkę, czyli Altstadt. Mimo że niemal 70 proc. jej zabudowań zostało zburzone podczas nalotów w czasie drugiej wojny światowej, dziś – dzięki doskonałej rekonstrukcji - wygląda równie olśniewająco jak przed laty. Co warto tutaj zobaczyć? Na pewno czternastowieczną katedrę św. Bartłomieja, dom Goethego (Goethehaus), a także jeden z najbardziej urokliwych placów Europy, czyli Römerberg. Znajdują się przy nim ratusz, kamieniczki z niezwykle ozdobnymi ścianami z tzw. muru pruskiego, a także wiele restauracji i barów, w których można skosztować lokalnych specjałów i piwa. Na północ od tego miejsca zlokalizowana jest Zeil Straße, która jest obecnie największą handlową ulicą Niemiec. To także kulturalne centrum miasta z niezliczoną rzeszą artystów i muzyków na ulicach.

Gdy poczujesz głód, skuś się na heskie dania tradycyjne. Pierwszym punktem na liście jest zielony sos ze zmiksowanych ziół (szczypiorku, natki pietruszki, szczawiu, rzeżuchy, ogórecznika i trybuli) oraz śmietany lub jogurtu, czyli Grüne Soße, który podaje się z ziemniakami, szparagami, jajkiem lub mięsem. Inne pozycje to Lumpen und Flöhe, czyli danie z kiszonej kapusty z kminkiem i boczkiem, Kartoffelklöße, tj. pyza ziemniaczana nadziewana mięsem, a także Handkäse - marynowany ser z krążkami cebuli. Do tego koniecznie wino jabłkowe (Apfel Wein), które jest ulubionym napojem regionu, lub piwo. Godne polecenia są restauracje w dzielnicy Sachsenhausen, np. Daheim im Lorsbacher Thal czy Apfelwein Wagner, natomiast w okolicach Berger Straße (dzielnica Bornheim) wysoki poziom trzyma lokal Solzer.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Frankfurtu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Frankfurtu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Frankfurtu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Frankfurtu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Frankfurtu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Berlin Frankfurt

Popularne linie latające na trasie Berlin - Frankfurt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Frankfurcie

Znajdź nocleg we Frankfurcie