Menu

Tanie loty z Berlina do Kars

Pokaż filtry

Kars

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Wstąp na herbatę

  W mieście zachowała się tradycja picia herbaty. Zajrzyj do którejś z wielu herbaciarni, które znajdują się niemal na każdym rogu. To świetna okazja, by poznać bliżej mieszkańców Kars.

 • Średniowieczne Ani

  Jedź na wycieczkę do oddalonego o 50 km na wschód od Kars, średniowiecznego miasta Ani, należącego dawniej do Ormian. Uważane jest za jedną z największych tureckich atrakcji.

 • Archeologia

  Jak przystało na stare miasto, okoliczna ziemia kryje wiele śladów po dawnych mieszkańcach. Najciekawsze eksponaty archeologiczne i etnograficzne z tego terenu zobaczysz w Muzeum Miejskim.

Co warto zobaczyć w Kars?

Malownicze miasto położone w północno-wschodniej Turcji, nad rzeką o tej samej nazwie. Jego burzliwą historią można by obdarować trzy miasta. Należące do Armenii Kars zostało podbite przez Bizancjum, potem Seldżuków, Mongołów i Ilchanidów. W kolejnych wiekach miastem próbowali zawładnąć Gruzini, Timurydzi, Persowie, Osmanie i Rosjanie. Od 1921 roku znajduje się w granicach Turcji. Historia sprawiła, że Kars to istna mieszanka narodowości, kultur i religii.

Co warto zobaczyć w Kars? Zamek, znany również jako cytadela. Znajduje się na samym szczycie wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Warto właśnie tu rozpocząć zwiedzanie Kars - najpierw spojrzeć na miasto z góry, a później poznawać jego poszczególne części. Mury zamku zyskały obecny kształt prawdopodobnie w XIII wieku, w czasach dynastii Zakarydów, ale wiadomo, że już wcześniej istniała tu taka budowla. W kilku miejscach na ścianach można odnaleźć ormiańskie krzyże.  

Nieco niżej niż zamek, znajduje się ormiański kościół św. Apostołów, wybudowany w XI wieku. Bęben kopuły ozdobiony jest dwunastoma figurami interpretowanymi jako dwunastu apostołów. Historia świątyni również nie jest łatwa. W drugiej połowie XVI wieku została przekształcona w meczet, a u schyłku XIX wieku - w prawosławną cerkiew. Ganki przed wejściami do świątyni to pozostałość po rosyjskich czasach. Od 1993 roku ponownie mieści się tu meczet.

Nad rzeką Kars znajduje się kamienny most, Taşköprü. Został zbudowany w 1579 roku z bazaltowych kamiennych bloków na polecenie Mustafy Lali Paszy, który niebawem został wielkim wezyrem Sułtana Murada III. Oryginalny most zawalił się jednak wskutek powodzi. To, co dzisiaj oglądamy, jest jego rekonstrukcją z pierwszej połowy XVIII wieku. W sąsiedztwie mostu znajdziesz trzy zabytkowe łaźnie. Możesz je obejrzeć, ale nie zaznasz tu relaksu – żadna z nich od lat nie działa.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Berlina do Kars znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Kars mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Kars mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Kars?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Kars obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Berlin Kars

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kars

Znajdź nocleg w Kars