Menu

Berlin Aruba - Tanie loty

Aruba

 • Oranjestad
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, papiamento
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Florin arubański (AWG)

 • Język

  Oficjalnymi językami Aruby są holenderski i papiamento (mieszanka języka portugalskiego, języków afrykańskich i indiańskich). Większość mieszkańców  zna także język angielski, hiszpański lub portugalski.

 • Plaże

  Piękno arubańskich plaż zapiera dech. Biały piasek i turkusowa woda kuszą turystów z całego świata. W dodatku w okolicy znajduje się Eagle Beach – uznawana za jedną z najpiękniejszych i najlepszych plaży na Ziemi!

 • Sport

  Największą popularnością cieszą się sporty plażowe. Tenis plażowy to ulubiony sport mieszkańców Aruby, ale przyjezdni wybierają częściej windsurfing i kitesurfing.

Co warto zobaczyć w Oranjestad?

Stolica Aruby to mieszanka naturalnego piękna tej wyspy i nowoczesności. Oranjestad jest portowym miastem pełnym zachwycających widoków i centrów handlowych. Jego nazwa jest hołdem dla panującej w Holandii dynastii Orańskiej, gdyż Aruba była niegdyś holenderską kolonią i do dziś jest częścią Królestwa Niderlandów.

Oranjestad posiada ruchliwe międzynarodowe lotnisko i choćby z tego powodu jest miejscem, od którego turyści zaczynają poznawanie wyspy. To także centrum życia nocnego – pełne restauracji, barów, kawiarni i kasyn.

Największą atrakcją turystyczną miasta jest wybudowany w 1798 roku Fort Zoutman. Najstarsza budowla na wyspie miała za zadanie chronić port przed atakami piratów. Wieża Wilhelma III to kolejny żelazny punkt programu – wybudowana w 1868 roku służyła jako wieża zegarowa i latarnia morska. Ponadto warto zajrzeć do Muzeum Historycznego – położonego w dwóch budynkach i mieszczącego stałą wystawę poświęconą historii wyspy oraz ciekawe wystawy tematyczne.

W każdy wtorek o godzinie 18:30 warto zajrzeć na dziedziniec Fortu Zoutman, gdzie odbywa się Bon Bini Festival. Ta cykliczna impreza przybliża przyjezdnym kulturę, muzykę, historię i kuchnię Aruby. Warto również zafundować sobie przejażdżkę tramwajem. Otwarta w 2012 roku linia łączy przystań promową z centrum miasta i pozwala poznać najpiękniejsze miejsca arubańskiej stolicy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina na Arubę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina na Arubę, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina na Arubę mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina na Arubę?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina na Arubę obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Aruba