Menu

Berlin Izrael - Tanie loty

Izrael

 • Tel Awiw
 • Ejlat
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hebrajski, arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Nowy izraelski szekel (ILS)

 • Miasto dobrze zaprojektowane

  Zgubić się w Tel Awiwie nie sposób. Najważniejsze ulice biegną równolegle do wybrzeża. Przy pierwszej są hotele, drugiej - kawiarnie, dalej centra handlowe i dworzec autobusowy.

 • Zwiedzaj za darmo

  W punktach informacji turystycznej dowiesz się, skąd i o której godzinie wyrusza wycieczka po najważniejszych miejscach Tel Awiwu. Za spacer z anglojęzycznym przewodnikiem płaci miasto.

 • 5 km promenady

  By oglądać zachód słońca, wybierz się na spacer promenadą, ciągnącą się przez 5 km wzdłuż plaży, aż do portu w Jafie. Podczas spaceru zobaczysz również najważniejsze atrakcje Tel Awiwu.

Co ciekawego zobaczyć w Tel Awiwie?

Najbardziej liberalne z izraelskich miast, pachnące lokalną kuchnią, z szerokimi, piaszczystymi plażami i niezwykłą architekturą. Tel Awiw znajduje się na styku kultur europejskiej i arabskiej.

Miasto położone nad Morzem Śródziemnym, założone w 1909 roku na obrzeżach starożytnego portu Jafa. Dzięki szybkiemu rozwojowi, nowy teren wyraźnie odróżnia się od portowej części, która zatrzymała się w arabskiej przeszłości. Białe Miasto Tel Awiw wpisane jest na listę UNESCO jako największe skupisko modernistycznej architektury. Według biblijnych zapisów, z portu w Jafie do Tarszisz wypłynął prorok Jonasz.

Najbardziej niesamowite zabytki znajdziesz w najstarszej części, dawnym portowym mieście Jafa. Jego największy rozwój przypadł na XIX wiek. Handlowano tu jedwabiem i pomarańczami. Dzisiaj w portowych dokach działają przede wszystkim restauracje i kawiarnie.

Pamiątki kupisz w pobliskich sklepikach. Wracając z portu, do Adina Plastelina wejdź po oryginalną biżuterię, w 613 Pomegranate Wine wybierz butelkę lokalnego wina, a od Irit Goldberg przywieź pięknie zdobioną zastawę stołową. Głębiej w uliczkach starej Jafy znajdziesz Flea Market, targowisko, gdzie obok biżuterii sprzedawane są soczyste owoce, ubrania, stare meble, elementy dekoracyjne i pamiątki z przeszłości.

Tel Awiw ma blisko 14 km plaż. Jedne są otwarte dla wszystkich, inne, jak Hof HaDatim, otoczone wysokim murem, podlegają ortodoksyjnym zasadom - przede wszystkim wyznaczone są osobne dni na plażowanie kobiet i mężczyzn.

W mieście pełnym budynków parki są na wagę złota. Największy z nich, Park ha-Jarkon, składa się z sześciu ogrodów. Znajdują się tu obiekty sportowe, ogrody botaniczne, ptaszarnia, park wodny, jezioro z zaporą oraz dwie sceny koncertowe.

Co musisz zjeść w Tel Awiwie? Przede wszystkim falafele. Najlepsze dostaniesz w Falafel Hakosem przy ulicy Shlomo Hamelech oraz w Falafel Gabay przy Bograshov. Tradycyjny czulent, czyli charakterystyczny dla żydowskiej kuchni gulasz, zjesz w Shakshukia przy Ben Yehuda.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Izraela w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Izraela, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Izraela mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Izraela?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Izraela obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Izrael