Menu

Berlin Słowenia - Tanie loty

Słowenia

 • Lublana
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: słoweński
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jak zwiedzać?

  Najciekawsza, zabytkowa część Lublany jest tak mała, że przejdziesz ją na piechotę. Aby tam dotrzeć, kieruj się w stronę wzgórza zamkowego i rzeki Ljubljanica.

 • Miasto studentów

  Jedna z najmniejszych stolic na świecie. Lublanę zamieszkuje ok. 250-300 tys. ludzi, z czego co piąty to student. Dzięki młodym ludziom miasto budzi się do życia w nocy.

 • Miasto smoków

  Legenda w dość zawiły sposób tłumaczy powiązania Lublany ze smokami. To, co można dostrzec w mieście gołym okiem, to smoki dosłownie wszędzie – w herbie, na pomnikach, mostach, zdobieniach budynków.

Co warto zobaczyć w Lublanie?

Niedoceniane, urokliwe miasteczko z piękną, choć nie spektakularną, architekturą. Lublana w dzień jest oazą spokoju – to idealne miejsce na niespieszny spacer bez towarzystwa tłumu turystów. Nocą budzi się do życia za sprawą studentów.  

Do zamku na wzgórzu, królującego nad miastem, możesz dojść spacerem lub wjechać kolejką, która kursuje co kilka minut. Stare miasto znajduje się tu pod wzgórzem zamkowym, po jego zachodniej stronie. Utworzyły je przeplatające się tu uliczki, łączące zamek z rzeką. Z nowszej części miasta dostaniesz się tu jednym z trzech słynnych mostów. Jedna z bardziej osobliwych budowli Lublany to Potrójny Most. Jego środkowa część pochodzi z 1842 roku. Uwielbianym przez odwiedzających miasto miejscem jest Most Smoków. Jego nazwa wywodzi się od czterech smoków, które siedzą na cokołach, obserwując spacerujących. Zgodnie z legendą, gdy mostem przejdzie dziewica, smoki zamachają ogonkami. 

Gdy zgłodniejesz, zatrzymaj się w którejś z knajpek pomiędzy mostem Mesarskim a Mostem Smoczym. W arkadach jest ich sporo, przy ładnej pogodzie stoliki wystawiane są na zewnątrz. Jest tu też sporo sklepików, w których kupisz pamiątki z Lublany – najlepiej cokolwiek ze smokiem.

Niepozorny Plac Kongresowy to miejsce pamiętające najważniejsze wydarzenia z historii kraju - ogłoszenie niepodległości w 1918 roku i jej utratę w 1945 roku za sprawą Tita, demonstracje w końcówce lat 80. oraz odzyskanie niepodległości. Dzisiaj, razem z mieszkańcami stolicy, wypijesz tu pyszną kawę i podyskutujesz o przeszłości i przyszłości regionu.

Jeśli chcesz zobaczyć nieco więcej niż stare miasto, Lublana oferuje doskonały system wypożyczalni rowerów. Ponad 30 stacji, w których możesz wypożyczyć i oddać rower sprawia, że poruszanie się po okolicy jest niezwykle łatwe i przyjemne. Aby wypożyczyć rower, należy zarejestrować się na stronie miejskiej wypożyczalni, zapłacić symboliczną kwotę. Opłaty za wynajem będą ściągane z karty kredytowej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Słowenii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Słowenii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Słowenii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Słowenii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Słowenii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Słowenia