Menu

Berlin Republika Południowej Afryki - Tanie loty

Republika Południowej Afryki

 • Lanseria
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: afrikaans, angielski
  Strefa czasowa: UTC +2
  Waluta: Rand (ZAR)

 • Afrykańska noc

  Marzy ci się afrykańska przygoda? Zarezerwuj nocleg w Wiosce Kulturalnej w Lanserii i spędzić noc w tradycyjnej chacie wyposażonej w udogodnienia współczesnego świata.

 • Złoty region

  Nazwa bogatej w złoto prowincji Gauteng oznacza w języku sotho „miejsce złota”. To lokalne określenie pochodzi natomiast od holenderskiego słowo złoto, czyli „goud”.

 • Spalone mięso

  Oprócz braais mieszkańcy zajadają się także bardzo mocno przypieczonym shisa nyama, którego nazwa z języka zulu tłumaczona jest jako „spal mięso”.

Co warto zobaczyć w Lanserii?

Lanseria to międzynarodowy port lotniczy znajdujący się ok. 30 km na północ od Johannesburga – największego miasta Południowej Afryki. Choć bogata prowincja Gauteng to nowoczesny i silnie zurbanizowany region, Lanseria jest świetną bazą wypadową, by urządzić safari i poznać prawdziwie afrykańską przyrodę.

W XIX wieku Holendrzy odkryli w południowej części Afryki złoto, co przyczyniło się do silnej ekspansji i dynamicznego rozwoju tych terenów. Region w krótkim czasie stał się największym producentem złota na świecie. Wraz z rozwojem prowincji pojawiła się także potrzeba lepszej komunikacji i infrastruktury. W 1972 r. przystąpiono więc do budowy lotniska w Lanserii zlokalizowanego wśród pól uprawnych i naturalnego krajobrazu Afryki Południowej.

Co warto tu zobaczyć? Z pewnością tereny na północ od Johannesburga, gdzie znajduje się m.in. ogród botaniczny im. Waltera Sisulu z ponad 220 gatunkami ptaków. Must see jest także Kołyska Ludzkości, tj. Cradle of Humankind, czyli ogromny kompleks jaskiń wapiennych, gdzie znaleziono pierwsze ślady istot człekokształtnych. Interesująca jest również Wioska Kulturalna w Lanserii, czyli miejsce, gdzie zetkniemy się z kulturą i tradycją ludów zamieszkujących prowincję Gauteng. Warto wybrać się także do imponującego zoo w Johannesburgu lub na safari do zlokalizowanych kilkanaście kilometrów od Lanserii rezerwatu przyrody w Broederstroom czy rezerwatu nosorożców.

Jakie smaki są typowe dla Lanserii? Lokalna kuchnia to połączenie tradycyjnych potraw południowoafrykańskich z kuchnią holenderską, francuską czy indyjską. Na przekąskę najlepiej wybrać biltong, czyli cienkie plasterki suszonego mięsa wołowego lub dziczyzny przyprawiane octem, solą i przyprawami. Na danie główne można wybrać boerewors, czyli smażoną kiełbasę z wołowiny z przyprawami lub braais – czyli grillowane mięso. Dodatkiem do mięs są chakalaka lub pap. Pierwsze to danie z cebuli, pomidorów, papryki, marchwi, fasoli i przypraw, często podawane na zimno, a drugie to biała kukurydza. Typową potrawą dla regionu jest grillowane mięso. Gdzie zjeść? Polecamy m.in. Bellgables Country Restaurant, The Fat Olive oraz Maggies Farm.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina do Republiki Południowej Afryki w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Republiki Południowej Afryki, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina do Republiki Południowej Afryki mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina do Republiki Południowej Afryki?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina do Republiki Południowej Afryki obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające na trasie Berlin - Republika Południowej Afryki