Menu

Tanie loty z Blenheim do Barreiras

Pokaż filtry

Barreiras

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • 2 lipca

  To data, którą musisz zapamiętać. W wiosce Cantinho, 20 km od miasta, organizowana jest pielgrzymka oraz jarmark, na którym spróbujesz najlepszych lokalnych wyrobów.

 • Kamienne bariery

  Pierwotnie miasto nazwano Port do Barreiras ze względu na kamienne bariery na Rio Grande tuż nad miastem, które uniemożliwiały dalszą żeglugę. Miasto było więc ostatnim portem na rzece.

 • Odpocznij nad rzeką

  Zmęczony miejskim zgiełkiem? Nieco na północ od Barreiras, w miejscu, gdzie spotykają Rio Bora i Rio de Pedras, znajduje się przyjemna plaża z wypożyczalnią łodzi i kajaków.

Co warto zobaczyć w Barreiras?

Miasto założone w 1891 roku wzdłuż brzegów Rio Grande. Jeszcze w 1880 roku na terenie dzisiejszego miasta istniała osada z ledwie 20 szałasami zbudowanymi z błota i gliny. 22 lata później było tu ponad 630 domów i 2500 mieszkańców. Dzisiaj przecinają je trzy autostrady, dzięki czemu Barreiras jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie.

Choć transport po Rio Grande w tym miejscu się kończył, Barreiras rozwój zawdzięcza właśnie rzece. To dzięki niej możliwe było korzystanie z energii elektrycznej, która pozwalała na działanie fabryki bawełnianych tkanin i przędzy oraz garbarni, a w późniejszych latach fabrykę wędlin z wielkimi chłodniami, gdzie powstawały słynne w całym regionie salami i kiełbasy.

Atmosferę tamtych dni poczujesz w najstarszej dzielnicy Barreiras, gdzie do dziś zachowały się domy i place z przełomu XIX i XX wieku. Najstarszym placem jest Rua Rui Barbosa, przy którym stoi dawny urząd miejski, zbudowany pod koniec XIX wieku.

Wybierz się nad Cachoeira do Acaba Vida, wodospad na Rio Grande, który dosłownie zalewa zieloną dolinę pełną bujnych lasów. Wodospad znajduje się niecałe 60 km od miasta autostradą BR-020. Mierzy ok. 36 metrów, najpiękniej prezentuje się wiosną. Jeśli lubisz adrenalinę, możesz spróbować tu zjazdu na linie. Jeśli wolisz popływać, wybierz Cachoeira do Redondo, wodospad położony 20 km bliżej, który tworzy sporych rozmiarów basen z krystalicznie czystą wodą o głębokości 3 m.

15 km od dzisiejszego centrum miasta znajduje się Arraial da Penha, wioska, która była pierwszym sercem Barreiras. Zachował się tu dawny układ urbanistyczny i część budynków, w tym kaplica ku czci Matki Boskiej z Penha, zbudowana w 1841 roku. Krajobraz jest iście wiejski. Na polach zobaczysz pracujące zwierzęta, a w lokalnym sklepie kupisz tradycyjnie, ręcznie pieczone ciasta i herbatniki.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Blenheim do Barreiras znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Blenheim do Barreiras mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Blenheim do Barreiras mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Blenheim do Barreiras?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Blenheim do Barreiras obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Blenheim Barreiras

Tablica lotów:

Blenheim Barreiras

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Barreiras

Znajdź nocleg w Barreiras