Menu

Air India loty z Bombaju do Panaji

Pokaż filtry

Panaji

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hindi, angielski
  Strefa czasowa: UTC +5.5
  Waluta: Rupia indyjska (INR)

 • Wybierz się na masaż

  Jeżeli po dniach spędzanych w pracy potrzebujesz rozluźnienia koniecznie wybierz się na masaż. Zabieg nie powinien kosztować Cię więcej niż 15 dolarów, a poczujesz się po nim jak nowo narodzony.

 • Dla podróżujących samochodem

  Jeżeli planujesz podróżowanie po regionie samochodem - możemy polecić Ci co najmniej dwa warte odwiedzenia miejsca. To wodospad Dudhsagar w Sonaulim oraz (okrzyknięta najpiękniejszą na świecie) plaża Palolem.

 • Lokalny rynek

  Poznając nowe miejsce, zawsze warto wybrać się na lokalny targ. Nie inaczej jest w Panaji - koniecznie zlokalizuj główny targ, gdzie szczególnie warto kupić przyprawy czy orzechy nerkowca.

Co warto zobaczyć w Panaji?

Panaji to miasto położone w zachodniej części Indii, u wybrzeża Morza Arabskiego. Znajduje się na terenie stanu Goa, regionu, który przyciąga corocznie bardzo wielu turystów, przez lata była nawet jego stolicą. Z czym przede wszystkim się kojarzy? Panaji to domy z czerwonymi dachami, fenomenalna, pochodząca z czasów portugalskich architektura, a także piękne alejki otoczone cyprysami i akacjami oraz mnóstwo zieleni, głównie miejskich ogrodów.

Warto wspomnieć o tym, że Goa jest stanem odróżniającym się od pozostałych części Indii. Religia hinduistyczna harmonijnie łączy się tu z katolicyzmem, bardzo mocno odczujesz tu także wpływy europejskie, a to za sprawą Portugalczyków, którzy przybyli na ten teren już w piętnastym wieku. Do dziś portugalskie brzmienie zachowało wiele nazw ulic czy nazwisk mieszkańców.

Podczas pobytu w Panaji koniecznie wybierz się na wycieczkę do ptasiego rezerwatu. Rezerwat ten, noszący imię doktora Samiego Ali, wybitnego ornitologa, znajduje się niecałe osiem kilometrów od miasta i jest jednym z największych i najpiękniejszych miejsc tego typu w Indiach. Możesz się do niego dostać najpierw jadąc samochodem do portu w Ribander, a następnie wybierając prom kursujący pomiędzy nim a Chorão.

Okolica miasta, a właściwie cały stan Goa, zachwyci Cię swoim bogactwem naturalnym. To miejsce to plaże otoczone polami ryżowymi, lasy z niesamowitymi zwierzętami, a także zapach egzotycznych owoców - ananasów, kokosów, mango i bananów. Znajduje się tu także mnóstwo parków narodowych, oprócz wspomnianego ptasiego rezerwatu, dziką przyrodę będziesz mógł podziwiać tu między innymi w Madei czy Natravali. Jeśli zatem jesteś miłośnikiem przyrody, z pewnością nie będziesz mógł narzekać na nudę.

Panaji to także wyjątkowo aromatyczna kuchnia, pachnąca przyprawami, pochodzącymi z lokalnych plantacji. Jednym z ciekawszych tego typu miejsc jest Tropical Plantation, w którym prywatny przewodnik opowie Ci o pochodzeniu wszelkich przypraw, a na koniec wycieczki będziesz mógł je zakupić oraz zjeść pyszny, samodzielnie skomponowany obiad. Świetnej lokalnej kuchni spodziewać możesz się także w Viva Panjim oraz w Casa Bhonsle.

Przydatne informacje o lotniskach

Bombaj Panaji

Popularne linie latające na trasie Bombaj - Panaji