Menu

Wyloty Czelabińsk - Loty z Czelabińska

Czelabińsk

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +5
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Raj dla miłośników sportów wodnych

  W mieście działa kilka centrów nurkowych i nowoczesnych kompleksów basenowych (m.in. „Stroitel”), gdzie można popływać lub odprężyć się po dniu pełnym wrażeń. 

 • Miasto teatrów

  Mieszkańcy Czelabińska kochają sztukę teatralną. Działa tu m.in. Teatr Manekin, Music Hall Rodina i Czelabiński Teatr Opery i Baletu, gdzie mają miejsce ważne wydarzenia kulturalne o międzynarodowym charakterze.

 • Wrota do Syberii

  Miasto w połowie leży na Uralu, a w połowie na Syberii. Z uwagi na swe położenie Czelabińsk nieoficjalnie nazywany jest „Wrotami do Syberii”. 

Co warto zobaczyć w Czelabińsku?

Czelabińsk to miasto nad rzeką Miass, w obwodzie czelabińskim na południowym Uralu. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, w tym piękne tereny krajobrazowe, rezerwaty przyrody oraz zabytkowe obiekty architektoniczne. Co więcej, miasto słynie z malowniczych jezior, takich jak Smolino czy Sineglazowo.

W Czelabińsku kultura rosyjska przeplata się z kulturą tatarską i baszkirską. Obok cerkwi stoją meczety, kościoły katolickie i protestanckie oraz synagoga. Ulubionym miejscem spotkań mieszkańców jest deptak Kirovka, gdzie mieszczą się liczne restauracje oraz kilka ciekawych pomników i rzeźb (m.in. pomnik rosyjskiego barda Aleksandra Rozenbauma). Odwiedzając takie zakątki jak Ogród Zwycięstwa, Park Gagarina czy miejski ogród A. Pushkina, poznamy ciekawą historię regionu.

Z dziećmi warto wybrać się do czelabińskiego ZOO lub do Upside Down House – miejsca, gdzie wszystko „stoi na głowie”. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również lustrzany labirynt Mirror Maze Pikabolo.

W Czelabińsku znajdziemy szereg interesujących muzeów, w tym Muzeum Usług Pocztowych, Muzeum Historii Medycyny i Muzeum Samochodów Retro. Warunki geograficzne regionu sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na łonie natury – niezależnie od pory roku. Można wybrać się w rejs statkiem, pojeździć na łyżwach w Ice Palace Uralskaya Molniya lub skorzystać z oferty miejscowych ośrodków narciarskich.

Oferta gastronomiczna miasta jest bardzo różnorodna. Nie pożałuje ten, kto spróbuje tradycyjnych rosyjskich przysmaków. Na kultowe „pielmeni”, czyli małe pierożki z mięsnym farszem warto pójść do stylowej restauracji „Uralskie Pelmeni” przy ul. Lenina. Na suto zastawiony stół pełen regionalnych przysmaków, takich jak bliny, sałatki rybne czy „chołodec” (mięsna galaretka) możemy liczyć odwiedzając lokal „Zhuravlina”. Na romantyczną kolację w unikalnym wnętrzu zaaranżowanym na średniowieczny zamek, warto wpaść do restauracji „Na Starom Meste” albo do eleganckiego lokalu „Rodnya”.

W Czelabińsku bez problemu znajdziemy ciekawą knajpkę na wieczorne spotkanie ze znajomymi. Warto zajrzeć do „Genatsvale” albo „Palermo”. Ponadto dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów cieszy się klub ELSE.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Czelabińska znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Czelabińska mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Czelabińska mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Czelabińska?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Czelabińska obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Czelabińsku

Popularne linie latające z Czelabińska

Tablica lotów: Czelabińsk