Menu

Wyloty Cajamarca - Loty z Cajamarca

Cajamarca

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański, keczua i ajmara
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Sol (PEN)

 • Gorączka złota?

  W mieście znajduje się kopalnia złota - Yanacocha. Jest ona czwartą, pod względem wydobycia tego kruszca, kopalnią na świecie, przez co stanowi nieocenione źródło dochodu dla swojego regionu.

 • Karnawał w Cajamarca

  W Cajamarca, jak w większości miast Peru, w okresie karnawału ulice zapełniają się bawiącymi się mieszkańcami. Zabawa trwa miesiąc, a główne wydarzenia mają miejsce w ciągu ośmiu ostatnich dni.

 • Cajamarca - kuchnia i lokalne smaki

  Zainteresowany regionalnymi potrawami? Wśród licznych dań wymienić warto Verde de Papa - zupę ziemniaczaną lub posiłki, których głównym składnikiem jest - tak, tak - świnka morska.

Co ciekawego zobaczyć w Cajamarce?

Cajamarca - stolica i największe miasto regionu Cajamarca. Jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Peru. Położona jest na obszarze górskim, w północnych Andach, na wysokości około 2700 m n.p.m, w dolinie rzeki Mashcón. Znana jest z wytwarzanych tu produktów mlecznych.

Jeśli w podróżowaniu poszukujesz pięknych krajobrazów, spotkania z naturą czy szlaków historycznych, Cajamarca będzie dla Ciebie wymarzonym kierunkiem. Znajdziesz tu bujną, zieloną roślinność, na której wypasane są zdrowe zwierzęta, dzięki którym sery wytwarzane w tym miejscu zyskały miano najlepszych w Peru. Jeśli uwielbiasz więc próbować lokalnych przysmaków, Cajamarca jest miejscem również dla Ciebie!

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w mieście jest El Cuarto del Rescate, jedyny zachowany budynek w Cajamarca, który został wzniesiony przez Inków. Koniecznie wybierz się tu, jeśli interesujesz się historią. To w tym miejscu został stracony wódz Inków Atahualpa, a wydarzenie to nazywane jest początkiem końca ery tego plemienia. Do pomieszczenia nie wolno wchodzić, można natomiast zajrzeć do środka. Atrakcją samą w sobie jest także stare miasto, zwiedzając je, zwróć uwagę na kolonialną architekturę.

Jak dostaniesz się do miasta? Codziennie z Limy latają tu samoloty i jeżdżą autobusy. Lotnisko, Aeropuerto Armando Revoredo Iglesias, znajduje się o trzy kilometry od centrum miasta i obsługuje loty do wspomnianej wcześniej stolicy kraju. Lot trwa półtorej godziny, jeśli natomiast wolisz podróże lądowe - wyruszając z Limy przygotuj się na kilkunastogodzinną (około 15h) wycieczkę autobusem.

Potrawy w Cajamarca zdominowane są przez produkty mleczne, z których miasto słynie. Jeśli więc masz ochotę na obiad w stylu peruwiańskim, wybierz się do restauracji Salas, znajduje się ona przy Jr. Amalia Puga 637. Jeśli natomiast po dniu pełnym zwiedzania masz ochotę na coś słodkiego - zajrzyj do Heladeria Holanda przy Puga 657, gdzie skosztujesz bardzo dobrych lodów, szczególnie polecamy te wytworzone z lokalnych owoców.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Cajamarca znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Cajamarca mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Cajamarca mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Cajamarca?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Cajamarca obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Cajamarca

Popularne linie latające z Cajamarca