Menu

Wyloty Chongqing - Loty z Chongqing

Chongqing

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: mandaryński
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Yuan (CNY)

 • Wąwóz

  Potężny wąwóz rzeki Jangcy to niesamowity widok nawet dla tych mniej wrażliwych na piękno przyrody. Rwący nurt rzeki w głębokim wąwozie, otoczonym górskimi łańcuchami to idealny temat na zdjęcia. 

 • Nocne życie

  Chongqing, jak przystało na nowoczesne chińskie miasto, nigdy nie zasypia. Przez całą noc otwarte są nie tylko puby i kluby, ale również restauracje. Miasto mieni się tysiącami kolorowych neonów.

 • Wulong Park

  W południowo-wschodniej części miasta znajduje się park wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzięki swojej niepowtarzalnej urodzie. Są tu liczne wąwozy, jaskinie, szyby i podziemne potoki. 

Co warto zobaczyć w Chongqing?

Nowoczesne portowe miasto i jednocześnie największa gmina w południowo-zachodnich Chinach. Chongqing znane jest również jako Mountain City ze względu na górzysty teren, wiele zbiorników wodnych i gęste lasy. Miasto jest doskonałą bazą wypadową do rejsów po rzece Jangcy.

Zwiedzanie miasta zacznik od portu, który został wybudowany w 314 roku jako brama do miasta. Dzisiaj jest to jeden z najbardziej ruchliwych portów w całych Chinach. Właśnie stąd wyruszają statki wycieczkowe po rzece Jagcy. Najciekawsze widoki w porcie są latem, gdy rzeka Jialing o zielonych wodach wpada do brązowo-żółtej rzeki Jangcy, tworząc spektakularne wiry rzeczne. Dok tętni życiem przez całą dobę. W nocy wygląda bardzo malowniczo, gdy w wodzie odbijają się światła nadbrzeżnych kramów.

Nad brzegiem rzeki Jialing, niedaleko portu, znajduje się starożytna wioska Ci Qi Kou, czyli Porcelanowa Wioska. Pomimo dynamicznego rozwoju Chongqing, w wiosce czas zatrzymał się kilka wieków temu. Historia osady liczy ok. 1700 lat. W czasach panowania dynastii Ming i Qing, pomiędzy XIV a początkiem XX wieku, wioska słynęła z produkcji przepięknej porcelany. Większość domów w wiosce pochodzi właśnie z tego okresu. Główne drogi w wiosce wyłożone są dużymi kamieniami niemal od zawsze. To właśnie tędy wożono z tutejszych sklepów porcelanę do portu, by sprzedać ją w kolejnych miastach. Dzisiaj działają tu sklepiki z rękodziełem, budki z drobnymi przekąskami, herbaciarnie i restauracje. Mieszkańcy wioski trudnią się również hafciarstwem. Dla turystów organizowane są warsztaty hafciarstwa, można oczywiście również kupić pięknie zdobione obrusy czy poszewki na poduszki.

Gdy zgłodniejesz, koniecznie spróbuj specjałów, z których słynie Chongqing. Tutejsze potrawy są pikantne i intensywne w smaku. Podstawowe produkty to papryczki chili, sfermentowana czarna fasola, sezam, imbir, czosnek i oczywiście sos sojowy. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Chongqing znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Chongqing mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Chongqing mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Chongqing?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Chongqing obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Chongqing

Popularne linie latające z Chongqing

Tablica lotów: Chongqing